Aktuality

Bude Toyota Supra motoristickým sklamaním? Toto jej vodiči neodpustia!

Myslím si, že históriu tohto modelu nemusím zdĺhavo rozoberať. Supra je legendou, na ktorú čakáme už 15 rokov. Potešila nás aj správa, že na vývoji spolupracuje Toyota aj s automobilkou BMW, takže v budúcnosti môžeme očakávať nejaký derivát s podobnou technikou.

Bude Toyota Supra motoristickým sklamaním? Toto jej vodiči neodpustia!


Supra má meno a históriu s rodokmeňom. Je to auto, ktoré by chcel mať na parkovisku azda každý motorista. Vyskytli sa tu ale problémy, ohrozujúce úspech novej generácie. Ten prvý sa týka motorov. **Podľa najnovších správ bude základná Supra k dispozícii len so štvorvalcovým motorom.** Za poctivý šesťvalec si majitelia budú musieť priplatiť, no ani ten sa nevyhne elektrifikácii. Toyota ho chce skombinovať s elektrickým pohonom.
Druhý problém sa skrýva v prevodovke. **Toyota chce novú Supru predávať výhradne s automatickou prevodovkou**, čo sa rozhodne nebude páčiť každému. Áno, automat je lepší ako človek, a to v mnohých ohľadoch. Šoférske auto by však malo byť o ovládateľnosti a dokonalom spojení medzi vodičom a strojom, čo je možné dosiahnuť len prostredníctvom manuálnej prevodovky.

Bude Toyota Supra motoristickým sklamaním? Toto jej vodiči neodpustia!

Všetky tieto informácie zaklincuje fakt, že derivát od BMW manuál s najväčšou pravdepodobnosťou dostane. To môže Supru odsunúť na vedľajšiu koľaj, čo by bola škoda. **Teší nás aspoň to, že tieto informácie unikli neoficiálne a neboli potvrdené ani jednou automobilkou.**
Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie