Top Gear predáva auto za rozumnú cenu, vieme koľko stojí!

Ide zrejme o najslávnejšiu Kiu Cee´d na svete!
Vydané  Text: 

Top Gear mal hneď niekoľko áut, v ktorých si rôzne celebrity zmerali svoje šoférske zručnosti. Kia Cee´d slúžila medzi rokmi 2010 a 2013. Je vybavená bezpečnostným rámom, športovými sedadlami a viacbodovými pásmi.


Zvláštnosťou tiež je, že sa jedná o kus s automatickou prevodovkou. Top Gear sa tak ponaučil z minulosti, kedy mali niektoré celebrity problém s tradičným spôsobom radenia. Kiu Cee´d už mali pre istotu aj s automatom. Kto v tomto konkrétnom aute jazdil? Spevák Will.I.Am, herečka Amber Heard, rocková legenda Alice Cooper či politik John Prescott.


Automobil má kompletnú servisnú históriu a dobrý technický stav. Prípadný záujemca si tak bude musieť prichystať 4 500 libier, čo je v prepočte zhruba 5 000 eur. Zberateľská hodnota však môže byť v budúcnosti oveľa vyššia.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Spravodajstvo

Podvodníci a zlodeji si vydýchnu. HAKA oficiálne končí po 7 rokoch. Iniciatívu občanov štát prebrať nechcel, vraj kto by to robil

  • HAKA, občianska iniciatíva, ktorá pomáhala hľadať kradnuté vozidlá, končí. Štefan Farkas a Roman Grožaj projektu venovali niekedy aj 12 hodín denne a bez akéhokoľvek financovania.

     Zaujímali nás dôvody, prečo s projektom končia a čo bude nasledovať. Prikladáme archívny rozhovor so zakladateľom Štefanom Farkasom z mája 2019
  • Redakčný špeciál

    Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

  • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

     Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.