Šialený nový tuningový trend: Battle Cars

… alebo návod na to, ako úplne zničiť inak krásne autá s hodnotou.
Vydané  Text: 

Existuje tuning a tuzing. Tuning je vylepšovanie auta, pričom sa tieto vylepšenia týkajú jeho výkonu aj vzhľadu. Tuzing je tuning, ktorý jeho tvorca neudržal na uzde a spravil z auta niečo neatraktívne, prehnané alebo doslova nechutné. Nevieme však, ako sa pozerať na battle cars, nový typ tuningu, ktorý robí aj zo športových vozidiel off-roady pripravené na apokalypsu.

Asi ide stále o tuning, hoci v ňom vôbec nezáleží na výkone motora, komforte alebo bezpečnosti. Je to schopnosti prestavať akékoľvek vozidlo na off-road schopný jazdiť aj náročným terénom. Na fotografiách nižšie a v galérii k článku môžete vidieť aj také špeciality, akými sú Bentley Continental GT, Nissan 350Z, Porsche 911 či BMW Z3 – všetky v bojovej off-road úprave, ktorá ich vzhľadu vôbec, ale vôbec neprospieva. Niektoré úpravy sú dramatické a obsiahli aj úpravu karosérií, iné sa uspokojili s tým, že majú vyššiu svetlú výšku podvozka a nepomerne väčšie kolesá. Nebudeme však moralizovať, ak by sa vyskytla jediná príležitosť jazdiť takýto kúsok, neváhali by sme ani minútu a už by sme sa vrhli za volant.
BMW Z3

Bentley Continental GT

Staršie BMW radu 3 

Volkswagen Bus / Van

Volkswagen Beetle

Starý Ford? Viac fotografií nájdete v galérii k článku.

*Zdroje: Reddit, Pinterest, Instagram, Tumblr, Webmagazín: Battle Cars: Keď tuning áut preskočí svoje mantinely*
Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?