VIDEO: Lexus sa v smutnej reklame lúči so šoférovaním

Model IS propaguje netradičnou reklamou.
Vydané  Text: 


V súčasnosti sme fascinovaní schopnosťami autonómnych vozidiel. Najnovšie modely značiek už zvládnu držať odstup, zaradiť sa do pruhov a v kritickej situácii prebrať riadenie. Autonómne riadenie môže znížiť počet nehôd, ale aj zlepšiť plynulosť premávky, ktorú dnes vo veľkej miere narušujú vodiči.


Všetko má svoju cenu a s najväčšou pravdepodobnosťou prídeme o možnosť fyzického šoférovania. Podobnú predstavu zdieľa aj japonská automobilka Lexus, ktorá v USA prezentuje jazdné vlastnosti nového modelu IS netradičným spôsobom.


Dej reklamy sa odohráva v budúcnosti plnej autonómnych vozidiel, pričom starší pán opisuje pocity z fyzického riadenia, ktoré niekedy zažíval. Video sa končí smutným posolstvom, ktoré nám odporúča jazdiť, pokiaľ ešte máme možnosť.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.