Konfigurujeme si vlastný Arteon na mieru. Desiatky tisíc eur len tak lietajú vzduchom.

Vďaka online konfigurátoru získate perfektný prehľad o tom, čo všetko nový Volkswagen Arteon ponúka. Je toho priveľa, za menej ako 33-tisíc však nový kus nekúpite.
Vydané  Text: 

Vďaka online konfigurátoru získate perfektný prehľad o tom, čo všetko nový Volkswagen Arteon ponúka. Je toho priveľa, za menej ako 33-tisíc však nový kus nekúpite.

Základný Arteon sa predáva za cenu **32 810 €**. Nie je to málo, dokonca oveľa viac, ako by sme pred niekoľkými mesiacmi predpokladali. Arteon skrátka predstavuje to najlepšie, čo vie Volkswagen ponúknuť ako kompromis medzi prémiovosťou, výrazným moderným dizajnom a športovým charakterom s vysokou mierou komfortu.
Vo variante s naftovým motorom sa potom predáva za cenu od 36 000 eur, teda iba 3-tisíc si priplatíte za diesel. Za automatickú prevodovku si priplatíte ďalších 3 140 eur a za pohon 4×4 ešte 4 620 eur. Tisíce len tak lietajú a to ani zďaleka nie sme na konci. Zatiaľ máme kombináciu **nafta + automat DSG + 4×4 za cenu 43 760 €.** Nasleduje nastavenie úrovne výbavy. Volkswagen ponúka tri varianty: **Arteon, Elegance a R-Line**. Za najvyšší R-Line zaplatíme 46 620 €. Keby sme si v prvom kroku vybrali benzínový variant, manuálnu prevodovku a pohon prednej nápravy, automaticky by nás systém posunul k výberu základnej úrovne výbavy Arteon.
**Rozdiel medzi výbavami Arteon a R-Line je výrazný**. Za všetky spomenieme LED zadné svetlá s dynamickými smerovkami, palubný počítač „Premium“, adaptívne pruženie DCC (len 2.0 TSI 4MOT a 2.0 BiTDI), vyhrievané predné sedadlá, multifunkčný 3-ramenný kožený volant s hliníkovým dekorom R-Line, disky z ľahkých zliatin a pneumatiky 245/45 R18. V tomto kroku nám konfigurátor dáva na výber medzi dvomi verziami naftového motora **2.0 BiTDI**: spomedzi **140 a 176 kW verzií** si vyberáme tú silnejšiu a celková cena za vozidlo stúpa na 49 700 €. Základný čierny lak karosérie meníme za príplatkový biely, ktorý k celkovej cene prihodí ešte 140 eur a špeciálne lakovanie oryx perleť za 1 440 eur. Ďalej do nákupného košíka pridávame disky z ľahkých zliatin 8Jx20 „Rosario“ za 950 eur a čalúnenie si už vybrať nemôžeme.


V záverečnom kroku zahŕňame do výbavy aj 40 ďalších príplatkových technológií za 19 760 eur (vrátane ťažného zariadenia) a dosahujeme **finálnu cenu 71 850 €**. Nakonfigurovali sme Arteon R-Line 2.0 BiTDI DS7 4M SCR (nafta / 2.0l / 176kW/ 239 koní).
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.