TECHNOLÓGIE

Xiaomi 13T Pro a 13T: Smartfónový superšport za cenu sedanu

Xiaomi začal aj na slovenskom trhu predávať prémiové smartfóny 13T Pro a 13T, ktoré ponúkajú takmer maximálnu výbavu, ale s cenami to zďaleka neťahajú do extrémov.

Pritom ide o elegantné a praktické kúsky, ktoré môžu osloviť prakticky každého.
Vydané  Text: 

Obidve novinky sú na prvý pohľad rovnaké. Zvonka to je pravda. Aj Xiaomi 13T Pro aj 13T majú identické rozmery a takmer aj hmotnosť, oboje sú dostupné aj vo vyhotovení s povrchom z modrej imitácie kože, podporujú plnú odolnosť proti vode a prachu IP68, ochranu displeja sklom Gorilla Glass 5 (aj s jednou bezplatnou výmenou rozbitého displeja v cene) či extra rýchle nabíjanie.

V prípade Pro verzie z 0 na 100% už za 19 minút. Nechýbajú aj drobné pomôcky ako infračervený vysielač, takže mobil môže nahradiť ľubovoľné diaľkové ovládanie.

Xiaomi 13T Pro a 13T sa môžu pochváliť parametrami, aké ponúkajú konkurenti s cenou o pekných pár stoviek eur vyššou. Rozľahlý 6,67-palcový displej s rozlíšením 2712 x 1220 bodov má až 144 Hz obnovovaciu frekvenciou pre maximálnu plynulosť pohybu obrazu a maximálnym jasom 2600 nitov. Ide o rekordnú hodnotu, ktorá znamená skvelú čitateľnosť aj na priamom slnku. Takéto displeje sa objavujú v cenových kategóriách nad 1000 eur.

O výkon sa stará najnovší osemjadrový Mediatek Dimensity s 8, respektíve 12 GB operačnej pamäte. K tomu je po ruke 256 až 512 GB vnútornej pamäte pre fotky a videá. O tie sa zas stará 50 Mpix hlavný fotoaparát, 50 Mpix kamera s 2x optickým priblížením a 12 Mpix ultraširokouhlá kamera.

Pri všetkých na vývoji spolupracovala legendárna nemecká značka Leica. Na výber sú dva hlavné Leica štýly, ale aj množstvo prednastavených filtrov a hlavne detailných možností pre zanietených fotografov v manuálnom režime. Nechýba možnosť nahrávania opticky stabilizovaného 4K videa, v prípade modelu 13T Pro aj 8K videa.

Inzercia

Inzercia

Inzercia

Xiaomi 13T Pro s 12+512 GB sa u nás predáva za 899 eur a Xiaomi 13T s 8+256 GB za 599 eur. Kto sa pre jednu z noviniek rozhodne v najbližších týždňoch, tak riadne ušetrí.

Od 9. októbra do 5. novembra totiž beží promo akcia, počas ktorej sa po kúpe jednej z noviniek stačí zaregistrovať na www.xiaomipromo.sk/xiaomi/sk/cashback a obdržíte finančný bonus vo výške 160, respektíve 120 eur.

Inzercia

Inzercia

Prakticky je tak do 5. novembra cena Xiaomi 13T Pro len 739 eurXiaomi 13T bezkonkurenčných 479 eur.

 

Pokračujte na ďalší príspevok »SERVIS

Inovatívny rad legálnych žiaroviek OSRAM NIGHT BREAKER® LED W5W je dostupný už aj na Slovensku

  • ams OSRAM, svetový líder v oblasti optických riešení, rozšíril rodinu na Slovensku legálnych LED žiaroviek OSRAM NIGHT BREAKER® LED o žiarovku W5W.

     Osvedčenie Ministerstva dopravy SR o vnútroštátnom typovom schválení komponentu je aktuálne udelené pre náhradné LED svetelné zdroje typu: H1-LED, H4-LED, H7-LED, H7-LED (24 V), a novo aj pre W5W-LED.