Continental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach.
Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov.
Vydané Text: 
 • Continental dlhodobo nasleduje princípy udržateľnosti, preto sa značka rozhodla v úlohe partnera podporiť bežecké preteky v prírode Behaj lesmi so silným ekologickým rozmerom
 • Spoločnosť Continental dlhodobo podporuje vybrané projekty v oblasti športu
 • Cieľom Continentalu je byť najprogresívnejším výrobcom pneumatík v oblasti ochrany životného prostredia a spoločenskej zodpovednosti
 • Okrem pneumatík vyrába spoločnosť už niekoľko rokov podrážky pre bežeckú obuv, ktoré využíva známa značka

 

V ďalších častiach pretekov čaká bežeckých nadšencov aj historická dedinka Vlkolínec či Čičmany, ktoré sú súčasťou svetového dedičstva UNESCO, jedinečné výhľady na Kalváriu a celé mesto Banská Štiavnica, prebehnutie chodníku korunami stromov, či krásne prostredie vinárskej oblasti Topoľčianok. Rovnakej obľube sa bežecký seriál teší aj v Českej republike, kde účastníkov rovnako čaká niekoľko zastávok. Od roku 2023 je partnerom celého seriálu na Slovensku aj v Českej republike spoločnosť Continental.

Behaj lesmi je séria pretekov v prírode, ktorá pretekárov láka na trasy z veľkej časti na mäkkom povrchu, lesmi, lúkami a na čerstvom vzduchu. Účastníci okrem celkového umiestnenia a času v cieli súťažia v unikátnych lokalitách aj o najrýchlejší čas v špeciálne meranom úseku na trati – Continental Speed Section.

Podujatie však nemá iba športový, ale aj ekologický rozmer. Samozrejmosťou pri „zelenom“ behu prírodou je triedenie odpadu či využívanie znovupoužiteľných materiálov. Organizátori celkom eliminovali plastové fľaše či jednorazové poháriky, využívajú tiež rozložiteľné ekologické značenie pretekárskych trás a medaily vyrobené z čisto prírodného materiálu.

Inzercia

Inzercia

Stratégia udržateľnosti je aj súčasťou identity značky Continental. „Ako partner Behaj lesmi sa spájame s podujatím, ktorému rovnako ako nám záleží na životnom prostredí. Continental dlhodobo vstupuje do sponzoringu v oblasti športu. V minulosti to bol futbal (MS a ME), teraz cyklistika (Tour de France) a rovnako tak aj beh v podobe lokálnych maratónov či iných bežeckých podujatí v rôznych krajinách. Bežecké preteky Behaj lesmi sme sa rozhodli podporiť nielen ako značka, ale aj ako zamestnanci a pridalo sa k nám aj niekoľko influenceriek podporujúcich udržateľnosť a aktívny životný štýl,“ vysvetlil Roman Moško zo spoločnosti Continental.

Ambicióznym cieľom spoločnosti Continental je stať sa najprogresívnejším výrobcom pneumatík v oblasti životného prostredia a spoločenskej zodpovednosti. Najneskôr do roku 2050 má v úmysle používať vo svojich pneumatikách 100 % materiály vyrábané udržateľným spôsobom a dosiahnuť úplnú klimatickú neutralitu v celom svojom hodnotovom reťazci.

Už dnes sa v určitých pneumatikách pre osobné automobily od Continentalu využíva približne 15 až 20 percent recyklovaných materiálov. Na ďalšom zvýšení tohto podielu Continental neustále pracuje.

„Sila našich inovácií nám umožňuje vkročiť na novú a ešte udržateľnejšiu pôdu. To zahŕňa všetko, od pôvodu a získavania materiálov až po opätovné použitie a recykláciu našich pneumatík,“ hovorí Claus Petschick, vedúci oddelenia udržateľnosti v spoločnosti Continental.

Príkladom je technológia ContiRe.Tex. Každú minútu je na svete zlikvidovaných asi jeden milión PET fliaš, avšak iba polovica z nich sa recykluje. Continental našiel cez technológiu ContiRe.Tex spôsob, ako plastový odpad premeniť na materiál, z ktorého vyrába pneumatiky. Polyesterová priadza v kostre pneumatiky sa vyrába z použitých PET fliaš. Jedna sada takýchto pneumatík obsahuje zhruba 40 takto zrecyklovaných PET fliaš.

A čo majú spoločné pneumatiky a beh? Continental okrem pneumatík vyrába už niekoľko rokov podrážky pre bežeckú obuv. Tie sú rovnako výsledkom nemeckého inžinierstva, medzinárodného výskumu a dôkladného testovania a vyhovujú aj náročným podmienkam v prírode. “Pretože bezpečný kontakt so zemou je dôležitý bez ohľadu na to, či jazdíte autom, na bicykli, šliapete po asfalte alebo beháte lesmi,“ dodal Roman Moško zo spoločnosti Continental.


Zdroje: ContinentalODPORÚČANÉ


Poradca pri kúpe

Stále príťažlivejšia ponuka / Jeep Avenger

 • Jeep Avenger prišiel minulý rok na európsky trh s čisto elektrickým pohonom. Odvtedy sa situácia posunula a dnes dostanete toto kompaktné SUV aj s čisto benzínovým a mild hybridným motorom a už aj spojenie spaľovacieho motora s automatickou prevodovkou.

   Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 6/2024 
 • Test motocykla

  Ako pierko / Yamaha RayZR

 • Ak hľadáte malé, ľahké a obratné premiestňovadlo do mesta, prichádza Yamaha s niečím, čo vás môže zaujať. Navyše nestojí veľa peňazí a o jeho spoľahlivosti vôbec netreba pochybovať.

    
 • Servis

  Nevydržali ani 100 000 km: Desať najhorších áut v teste odolnosti

 • Uvažujete nad kúpou nového auta a jeho dlhodobá spoľahlivosť je pre vás kľúčová? Potom by ste mali poznať výsledky nemeckých testov dlhodobej odolnosti áut. Nedopadli dobre ani pre nemecké značky.

   Dlhodobým testom odolnosti prešlo viac ako 100 áut.