Celý svet o tom hovorí! Čo robil tento pes v naštartovanom Mini Cooperi? (VIDEO)

Vypátrali sme chlpáča z Nového Zélandu, ktorému sa podarilo urobiť si kolečko v aute!
Vydané  Text: 

Chceli by ste mať psa, ktorý by ráno odviezol vaše deti do školy, alebo vyzdvihol svokru na letisku? Alebo sám pilotoval lietadlo? Práve o to sa aktuálne snaží skupina cvičiteľov z Británie. Dokázať nemožné. My vám však ponúkame talentovaného psíka, ktorý sa naučil šoférovať!
**Šikovné labky** Psíky sú extrémne inteligentné zvieratá, až natoľko, že dokážu sami odšoférovať malé autíčko po pretekárskej dráhe. Neveríte? Pozrite si VIDEO záchranárskeho psa menom Porter, ako frajersky vedie vozidlo. Sám krúti prednými labkami volantom, sám si pridáva zadnými plyn a brzdí. A stačili mu na to iba dva mesiace, aby sa z neho stal vyškolený šofér!
**Psíkom riadený „miník“** Trošičku prerobený, malý Mini Cooper sa zapísal do dejín ako autíčko, ktoré šoféroval prvý pes na svete. Porter sa učil šoférovať najskôr na drevenom trenažéri, akomsi vozítku ťahanom jeho cvičiteľmi. Po ôsmych týždňoch však už sedel v modifikovanom „miníku“, na sedadle vodiča.
Skúšobná jazda sa vysielala naživo. Po pripútaní bezpečnostnými pásmi nasledovali príkazy od jeho trénerov, ktorí kráčali pred vozidlom. Cvičiteľ zvierat Mark Vette, ktorý trénuje psov do filmov vraví, že priviesť psa k takémuto výkonu vyžaduje trpezlivosť, chápanie psychológie zvierat, a samozrejme, poznať najmodernejšie špeciálne vyvinuté tréningové metódy a psík sa môže naučiť riadiť aj lietadlo!
[Kliknite na VIDEO psíkovej jazdy TU.](http://www.youtube.com/watch?v=BWAK0J8Uhzk) *Zdroj: cars.usnews.com*
Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.