Cesty v Severnej Kórei, ako ich zachytil Eric Lafforgue

Široké, relatívne dobré, bez dopravných značiek a úplne bez áut. Severná Kórea je svetom rozpakov a núteného pokoja, ktorému sa nevyhýbajú ani cesty a diaľnice.
Vydané  Text: 

Cesty a diaľnice v Severnej Kórei (zdroj: Eric Lafforgue)
Na Severnú Kóreu sa pozeráme ako na kuriozitu, pri ktorej sme radi, že časy socializmu a komunizmu u nás skončili a sme slobodní. Občas to vyzerá tak, že celá Severná Kórea je iba obrovský sociálny experiment niektorej z mocností, ktorý udržiava ľudí v chudobe, hlade, bolesti a absolútnej neslobode, aby zvyšku sveta poukázal, v akom blahobyte si žije. Kórejská ľudovodemokratická republika má rozlohu 120 540 km², vyše 25 miliónov obyvateľov, na jeden kilometer štvorcový pripadá až takmer 200 ľudí. V normálnom svete by to znamenalo, že severokórejské cesty budú permanentne preplnené, avšak realita je presne opačná. Cesty sú prázdne, hlavné ťahy prevažne v primeranom technickom stave, po cestách miestami pobehujú deti a sedliaci, ktorí buď čakajú hodiny na auto, ktoré by ich zviezlo, prípadne predávajú zeleninu, ktorú vypestovali na svojich poliach. Vedeli ste, že Kórejčania svoju krajinu nazývajú „Čoson“? Tento názov sa odvodzuje od 500 rokov trvajúceho kráľovstva „Čoson“ (1392 – 1897). Fotograf Eric Lafforgue nafotil sériu 30 fotografií počas svojej cesty po Kórejskej ľudovodemokratickej republike a ako niekoľkí pred ním poukázal na žalostný stav tejto obrovskej kontroverznej krajiny.








Pokračujte na ďalší príspevok »



Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?