Testy

Cadillac BLS 2.8: Návšteva

Hneď na začiatku si musíme vyjasniť jednu maličkosť. Koncern GM zvolil pri modeli Cadillac BLS šikovnú taktiku klamania telom. Zatiaľ čo ostatná zámorská konkurencia ťahá na Starý kontinent upravené americké modely, Cadillac vzal európsku Vectru, mierne ju upravil, na jej šasi natiahol atraktívnu karosériu a naučil ju tváriť sa ako Clint Eastwood.

Určitý šmrnc však najmenšiemu Cadillacu uprieť nemôžeme. Pohľad na vonkajšie tvary vo vás prebudí kovboja a pri pohľade na mohutné výfuky pod zadným nárazníkom zatratíte všetky maloobjemové motory.

Na pohľad je na tom dobre aj luxusný interiér. Béžová koža a kvalitné plasty palubnej dosky robia dojem. Pozornejších však môžu zaraziť niektoré ovládače z lacných Chevroletov. V rodinnej limuzíne by to nebol problém, ale v prémiovo sa tváriacom sedane sú nutným zlom. Z pohľadu do vonkajších spätných zrkadiel si budete trhať vlasy. Nič v nich nevidno a na cúvanie pomocou zrkadiel rovno zabudnite.

Útechou je dostatočná priestorová ponuka na predných aj zadných sedadlách. Potrebám stredného manažéra bude s prehľadom stačiť aj objem batožinového priestoru.

Výkon aj zvuk šesťvalca by vo vás mohli evokovať neprimeranú chuť na rýchlu jazdu. Tá vás však po prvých ostrých metroch prejde. Nulový cit vo volante veľkom ako kormidlo, ktoré sa všemožne snaží samé vrátiť do stredovej polohy, vám okamžite pripomenú, odkiaľ auto pochádza. Na druhej strane je jazda s BLS uvoľnená a komfortná. Šesťstupňový automat radí jemne a hlavu začne strácať až pri nepríčetnom stláčaní a uvoľňovaní plynového pedálu. Pri prudkej akcelerácii Cadillac stráca priľnavosť, povoľte mu však v správnej chvíli uzdu a zrazu bude poslušný. Vtedy vám ponúkne pohodovú jazdu krajinou pri spotrebe približne 11 l/100 km.

HODNOTENIE: * * *

Plusy
Zvuk benzínového motora, výkon motora, exkluzivita daná zámorskou značkou, priestorová ponuka

Mínusy
Niektoré nedotiahnuté a lacno pôsobiace detaily v interiéri, problematická viditeľnosť vo vonkajších spätných zrkadlách, riadenie

Technické údajeMotorbenzínový 2.8 V6Zdvihový objem2792 cm3Výkon188 kW/97 k pri 5500 ot/minKrútiaci moment530 Nm pri 1800 ot/minKarosériaDlžka x Šírka x Výška:4680 x 1752 x 1471 mmRázvor2675 mmBatožinový priestor425 lJazdné výkonyMaximálna rýchlost245 km/hZrýchlenie 0-100 km/h7,5 sSpotreba pocas testu11,7 l/100 kmCenaZákladná cena verzieod 1 350 595 Sk s DPH

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie