Testy

Kia Sorento: Záverečná

Stačí siahnuť po limitovanej edícii Slovakia X. Edition a dať sa unášať možnosťami luxusu a štýlu. Nehovoríme, že Sorento si v dave všimnete ako prvé, ale to občas nie je na škodu.

Interiér ponúka svoj svet. Sú v ňom mohutné sedadlá, aj tie zadné – vzadu sedieť je naozaj príjemné. Principiálne by sa dalo povedať, že je v ňom všetko potrebné. Akurát dvojica sedadiel v druhom rade bola z nášho pohľadu navyše (úspora 990 eur). Ale keď už ich potrebujete, Kia sa o priestor v batožinovom priestore slušne postarala. Sú tu výduchy ventilácie s ovládaním intenzity fúkania. Ale aj subwoofer. Kvalita ozvučenia sa nám taktiež pozdávala. Mohutné výplne dverí zabezpečili excelentný sound aj pri vyššej hlasitosti.

Niekedy to bolo totiž treba. Kultivovaný motor bolo totiž pre absenciu blokovania meniča prevodovky nutné viac vytáčať. Jazda bola preto menej komfortná, aj keď podvozok filtroval všetky nerovnosti.

Záver Záverečná? No a čo! Ešte stále aktuálnu generáciu Kie Sorento sa oplatí mať v garáži.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Magazín

Marcel Forgáč: Mám rád, keď ma auto učí – a Lexus to vie

Obľúbený moderátor a zabávač Marcel Forgáč je známy aj ako náročný „autičkár“. Rukami mu prešlo už veľa exkluzívnych modelov a viacero áut prémiových značiek aj osobne vlastnil. No ako sám hovorí v našom rozhovore, až so značkou Lexus prišla tá práva láska.