Testy

VIDEO: Vyskúšali sme elektrický dojazd Mitsubishi Outlander PHEV. Zvládne cestu z Trnavy do Bratislavy na jedno nabitie?

Pre mnohých môžu byť plug-in hybridné vozidlá zaujímavou alternatívnou ku konvenčným spaľovacím modelom. V porovnaní s inými autami majú nižšiu kombinovanú spotrebu a svojim majiteľom umožňujú každý deň dochádzať aj niekoľko desiatok kilometrov do práce len na elektrickú energiu, ktorá je cenovo dostupnejšia. Túto technológiu pritom ponúka aj japonské Mitsubishi vo svojom populárnom modeli Outlander, z ktorého sa veľmi rýchlo stalo najpredávanejšie plug-in hybridné SUV v Európe. Automobilka tvrdí, že s plug-in hybridnou technológiou by malo toto veľké SUV prejsť na čistú elektrickú energiu viac ako 50 kilometrov, a preto sme sa toto tvrdenie rozhodli overiť na rovnako dlhej trase z Trnavy do Bratislavy.

Nabili sme batériu na 100 %, vypli všetky zbytočné spotrebiče a vydali sa na šetrnú cestu k ďalšej bezplatnej nabíjacej stanici v Bratislave. Ako to dopadlo, si môžete pozrieť v priloženom videu:

Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie