Testy

VIDEO: Vyskúšali sme elektrický dojazd Mitsubishi Outlander PHEV. Zvládne cestu z Trnavy do Bratislavy na jedno nabitie?

Pre mnohých môžu byť plug-in hybridné vozidlá zaujímavou alternatívnou ku konvenčným spaľovacím modelom. V porovnaní s inými autami majú nižšiu kombinovanú spotrebu a svojim majiteľom umožňujú každý deň dochádzať aj niekoľko desiatok kilometrov do práce len na elektrickú energiu, ktorá je cenovo dostupnejšia. Túto technológiu pritom ponúka aj japonské Mitsubishi vo svojom populárnom modeli Outlander, z ktorého sa veľmi rýchlo stalo najpredávanejšie plug-in hybridné SUV v Európe. Automobilka tvrdí, že s plug-in hybridnou technológiou by malo toto veľké SUV prejsť na čistú elektrickú energiu viac ako 50 kilometrov, a preto sme sa toto tvrdenie rozhodli overiť na rovnako dlhej trase z Trnavy do Bratislavy.

Nabili sme batériu na 100 %, vypli všetky zbytočné spotrebiče a vydali sa na šetrnú cestu k ďalšej bezplatnej nabíjacej stanici v Bratislave. Ako to dopadlo, si môžete pozrieť v priloženom videu:

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Magazín

Podnikaví príbuzní Elona Muska (video s titulkami)

Elon Musk pochádza z veľmi podnikavej rodiny. Možno viete, že jeho bratranci založili SolarCity a jeho brat Kimbala bol investorom či spoluzakladateľom niektorých skorších Elonovych firiem, ale čo viete o zvyšku jeho rodiny? Napríklad Elonova sestra Tosca založila „romantický Netflix“ a jeho matka je 71-ročný modelka. Za zmienku však stoja tiež Elonovi predkovia, ktorí boli prieskumníci, chiropraktici či politici.