Magazín

OSRAM LEDinspect TWIST250
Magazín

Dobré osvetlenie znamená ľahšiu prácu nielen v dielni

Spoločnosť OSRAM neustále modernizuje svoj rad mobilných kontrolných svietidiel LEDinspect. V súčasnosti ponúka viac ako tucet modelov s rôznymi špecifikáciami a aplikáciami. Vďaka správnej konštrukcii pomáhajú svietidlá osvetliť akýkoľvek pracovný priestor vo vozidle alebo v jeho okolí. Výborne poslúžia aj v domácnosti alebo okolo domu.
Stano Stanley Cvengroš (16.10.1938-21.5.2022)
Magazín

Zbohom, Stanley!

Žiaľ, až s veľkým oneskorením som sa dozvedel, že v máji zomrel jeden z najvýznamnejších česko-slovenských motoristických novinárov Stano Cvengroš, náš Stanley. Rád by som mu na rozlúčku venoval pár riadkov a aspoň touto cestou mu poďakoval za čiastočne spoločnú cestu motoristickým životom.
OSRAM: Aké vlastnosti by mal mať ideálny kompresor?
Magazín

Aké vlastnosti by mal mať ideálny kompresor?

Správny tlak v pneumatikách je nielen zárukou bezpečnosti, ale aj predlžuje životnosť pneumatík a ovplyvňuje spotrebu paliva. Hoci niektorí vodiči stále hustia pneumatiky ručne alebo pomocou nožnej pumpy, je oveľa pohodlnejšie používať elektrický kompresor.
František Dibarbora a Tomáš Holý vo filmoch v časoch svojej najväčšej slávy.
Magazín

35 rokov od tragédie: Františkovi Dibarborovi sa stal osudným Prístavný most v Bratislave. Tomáš Holý prišiel o život len ako 21-ročný.

Niekedy je za autonehodou celý životný štýl motoristu, inokedy je to len nešťastná zhoda náhod, počas ktorej prídu o život nevinní ľudia bez ohľadu na to, čo predtým robili alebo akí boli. Hercov, ktorí tragicky zomreli v dôsledku autonehody a ktorých si svet dodnes pamätá ako legendárnych umelcov, je viac, v našom regióne sa najčastejšie spomína na Františka Dibarboru, ale aj na českého herca Tomáša Holého.