Magazín

Benzíny majú stále potenciál

Hubert Thurner (48), General Manager OMV Slovensko a od septembra minulého roku aj General Manager OMV Česká republika. V oblasti priemyslu s ropnými produktmi má dlhodobé skúsenosti. V rámci OMV pôsobil ako Retail Manager v Rakúsku, riaditeľ pre International Asset Management a ako Retail Manager pre značku Avanti. Okrem toho má viac ako dvanásťročné skúsenosti na pozíciách v rámci medzinárodných spoločností pôsobiacich v ropnom priemysle v Rakúsku, Nemecku, Poľsku, Českej republike a Slovensku.

Od 1.októbra sú na trhu nové benzíny OMV Carrera. Prečo ste rozšírili práve oblasť benzínov?

Máme silné portfólio pohonných hmôt. Zákazníci oceňujú naše špičkové dieselové produkty, či už letnú alebo zimnú verziu, ako aj prémiový diesel. Pri benzínoch ponúkame kvalitné produkty, a to ako pre moderné vozidlá, tak aj pre tie so starším typom motora. Teraz prišiel čas doplniť tento rad o prémiovú značku benzínu.

Pre koho je určená?

Jednoznačne pre všetkých, ktorí chcú dostať zo svojho auta maximum, a chcú mu dať aj to najlepšie. Nájdu sa v nej všetci, ktorým záleží na tom, aby ich motor mal väčšiu silu a v prípade OMV Carrera 100 aby dosahoval ešte vyšší výkon.

Znamená to, že nová značka bude v ponuke v dvoch druhoch produktov?

Áno, vyvinuli sme nový, vysokokvalitný benzín OMV Carrera 95, ako aj špičkový benzín OMV Carrera 100. Vybrať si tak budú môcť všetci, ktorí budú chcieť vďaka jeho zloženiu dať svojmu vozidlu väčšiu starostlivosť, ale aj tí, ktorí okrem toho hľadajú vďaka výške oktánového čísla pre svoj motor ešte lepší výkon. Vyvinuté sú so zameraním na to, aby prinášali väčší zážitok z jazdy.

V čom spočíva sila novej značky?

Jednoznačne v kvalite. Použili sme pri nej takú aditiváciu, ktorá dáva palivu OMV Carrera vlastnosti, špeciálne zamerané na starostlivosť o kvalitu motora. Obsahuje vyššiu koncentráciu aditív, ktoré majú detergentný účinok a zabraňujú tomu, aby sa usadeniny v palivovom systéme uvoľňovali nekontrolovane. Okrem toho použité aditíva zabezpečujú lepšiu ochranu proti korózii aj proti oxidácii. Celkovo teda zvyšujú životnosť motora.

Spomínali ste, že OMV Carrera prinesie so sebou aj vyššiu silu.

Pre toho, kto chce zvýšiť akceleráciu, získať vyšší výkon, a zároveň šetriť svoj motor, je vyvinutý momentálne najlepší benzín v ponuke OMV, a to OMV Carrera 100. Je vhodný pri jazde v stúpaniach a jeho účinok sa prejaví veľmi dobre aj pri jazde v meste, kde dochádza k takzvanej. prerušovanej jazde.

Zmení sa s uvedením novej značky benzínov zloženie produktov na vašich čerpacích staniciach?

Zmení sa v tom, že odteraz patrí naša ponuka pohonných hmôt medzi najširšie na trhu. Či už má zákazníkove vozidlo benzínový alebo dieselový motor, je moderné, alebo ešte potrebuje benzín s náhradou olova. V každej kategórii si už môže vybrať, či sa rozhodne pre kvalitný štandardný produkt alebo pre prémiovú značku, ktorá mu poskytuje aj ďalšiu pridanú hodnotu – či už lepšiu starostlivosť o palivový systém alebo aj vyšší výkon a silu motora.

Spomínali ste diesel, na trh prichádzajú pomaly už aj biopalivá. Majú pri takomto vývoji benzíny vôbec budúcnosť?

Benzíny ako také majú na Slovensku stále vysoký potenciál. Predpokladáme, že aj v budúcnosti bude v rámci tejto kategórie palív patriť hlavné slovo benzínom s oktánovým číslom 95. Čo sa týka napr. biopalív, v budúcnosti príde k vyššej diverzifikácii na trhu s týmto druhom paliva.