Magazín

Ako poriadne umyť auto za 2 eurá na ručnej autoumyvárke? Tento program preskočte, je úplne zbytočný!

Na umývanie auta sa pozerá každý motorista trochu inak. Kým pre niektorých ide o formu relaxu, ďalší považujú čistenie auta za stratu času a peňazí. My odporúčame každému navštíviť umyvárku aspoň raz za týždeň, pretože odstránenie nánosov prachu alebo vtáčieho trusu pomáha zachovať lak auta v ideálnej kondícii. Obzvlášť spomínaný vtačí trus môže už po niekoľkých dňoch trvalo poškodiť lak, ktorý opravíte len prestriekaním dielu.

Ak však máte naponáhlo, alebo len nechcete za pravidelné umývanie míňať veľa peňazí, prinášame Vám niekoľko jednoduchých tipov, ako zvládnuť základnú očistu rýchlo a efektívne.

POSTUP

Začnite aktívnou penou za 50 centov. Zvyčajne ide o samostatnú pištoľ, s ktorou môžete na auto naniesť hustú farebnú penu s prostriedkami, ktoré uvoľňujú zaschnuté a ťažké nečistoty ako napríklad trus, mušky alebo blato. Penu nechajte pôsobiť aspoň minútu pre lepší účinok.

Pokračujte vhodením 1,50 eura, ktoré by vám mali vystačiť na 3 dôležité programy. Vďaka pôsobeniu aktívnej peny sa nemusíte s ďalšími programami príliš zdržiavať. Dôležité je, aby ste boli stále v pohybe a krúžili okolo auta, pričom vodu striekajte od strechy smerom nadol, horizontálnymi pohybmi vo vzdialenosti cca 20 cm od karosérie auta a pod jemným uhlom.

Oplach čistou vodou preskočte!

Druhým programom, po aktívnej pene, bude hlavné umývanie šampónom. Dbajte na to, aby ste dôkladne odstránili pôvodnú penu z karosérie. A teraz prichádza náš tajný tip – oplach čistou vodou preskočte, pretože nemá žiaden praktický zmysel. Od šampónovania tak môžete prejsť rovno k nanášaniu vosku. Ten v rýchlosti naneste na všetky dôležité časti a na záver auto dôkladne spláchnite osmotickou (demineralizovanou) vodou. Tá vám nahradí oplach a zabezpečí, že na karosérii nezostanú žiadne škvrny.

Ako umývate svojho štvorkolesového miláčika vy? Máte nejaké tipy alebo triky, o ktorých by sme mali vedieť? Napíšte nám ich do komentárov!

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!