Magazín

Čech nevystúpil z auta 7 rokov. Autori mokumentu sa zamerali na jeho život...

Mať vlastný životný štýl je pre dnešnú dobu viac-menej nevyhnutnosť. Ale čo ak si niekto zaumieni, že z auta nevystúpi? Ak by šlo o karavan, prípadne o iný typ bývania, napríklad o taký, o ktorom sme písali v článku

Prečítajte si aj:


Školský autobus premenili na pojazdné útulné bývanie

Michal Čabai


tak sa to zdá celkom v poriadku. Ale nevyliezť po dobu 7 rokov z kombičkového meďáku? Autori mokumentu sa zamerali na bežné veci, pre ktoré môže byť nevyliezavanie z auta problematické. Ako si zabezpečí čisté oblečenie? Ako chodí na toaletu, prípadne ako sa sprchuje? Kde pracuje a čo s nákupmi?

Čech, ktorý 7 rokov nevystúpil z auta

Ešte pred zhliadnutím videa, ktoré bolo na YouTube pridané už v roku 2011 si ale treba uvedomiť, že ide o fikciu (mokument = hraný dokumentárny film). Napriek tomu však stojí za pozretie už len z dôvodu obsahu - ako sa autori popasovali s bežnými životnými potrebami, ktoré človek aj napriek tomu, že žije 24/7 v aute, má.

Český mokument:

Michal Čabai
Rád skúšam nové veci a neznášam jednoliatý spôsob života. Práve vďaka tomu som sa dostal aj k písaniu článkov. V novinárskej branži sa pohybujem od roku 2015, začínal som ako kameraman a redaktor v košickej regionálnej televízií Naša (ktorá sa neskôr preorientovala na Košice:Dnes). 90% svojho času venujem video-tvorbe a fotografii, no popritom sa rád uvoľním aj pri ďalších kreatívnych prácach.