Aktuality

Súhvezdie Stuttgart

Tradičné značky s dlhou históriou nedávajú jednotlivým majiteľom len pocit výnimočnosti, ale ich aj združujú do rôznych zväzov a klubov, ktoré sa pravidelne stretávajú. Mercedes-Benz rozhodne patrí k takýmto značkám.

Na parkovisku hotela Grand v Jasnej sa zhromaždilo približne 70 Mercedesov z obdobia od druhej svetovej vojny až po súčasné modely. Na programe boli okrem relaxačného programu aj 2 etapy rely, pričom tú prvú mali vodiči zvládnuť za 80 minút a v tej druhej mali dosiahnuť rýchlostný priemer 39 km/h. Po trase na nich okrem toho čakali rôzne úlohy ako napríklad slalom.

Všetky automobily okrem jedného prišli z Čiech a Slovenska. Tou výnimkou bol kabriolet 220 SED z roku 1964, ktorý pricestoval z Rakúska. Počasie však majiteľom plátených ale aj pevných skladacích striech veľmi neprialo. Slnko si mohli vychutnať až počas poobedňajšej etapy.

Hojne boli zastúpené sedemdesiate a osemdesiate roky, kedy zbiehal z výrobných pásov legendárny typ W123, prezývaný piano. Ten sa na zraze objavil vo všetkých karosárskych verziách vrátane pomerne vzácneho kupé. Prekvapením bol súťažný off-road, pomerne vzácny G 400 CDI vo verzii kabriolet.

Zaujalo aj niekoľko na prvý pohľad rozoznateľných amerických modelov, napríklad S 220 z roku 1964, ktorý mal na svoju dobu neporovnateľne obsiahlejšiu bezpečnostnú výbavu oproti európskej verzii. Jeho majiteľ sa ho snaží udržať v pôvodnom stave.

Czecho-Slovakia Mercedes-Benz Tour 2007 sa vydaril a organizátori dúfajú, že majiteľov Mercedesov z Čiech a Slovenska spoja na podobnej akcii aj o rok.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie