Kam sme sa to dostali? Audi chce postaviť nové modely na čínskych základoch od koncernu SAIC

Audi údajne rokuje o kúpe prémiovej platformy pre elektromobily od čínskej spoločnosti SAIC.

Vydané Text: 

Po problémoch so softvérom v koncerne Volkswagen, ktoré oddialili uvedenie kľúčových nových elektromobilov, ako napríklad Q6 E-tron, sa vlastná snaha Audi o výrobu elektrických vozidiel zastavila. VW Group tiež zrušil projekt Audi Artemis pre autonómny vlajkový elektromobil.

Audi teraz údajne rokuje so spoločnosťou SAIC o kúpe platformy pre elektromobily od čínskej štátnej automobilky, aj keď obe spoločnosti rokovania oficiálne nekomentovali. Tento krok prichádza v čase, keď predaj elektromobilov Audi v Číne prudko zaostáva za predajom Tesly a domácimi konkurentmi, ako je Nio.

Hľadanie čínskej elektrickej platformy spoločnosťou Audi poukazuje na tlak, ktorý je vyvíjaný na západné značky na najväčšom automobilovom trhu – vyrábať viac elektrických modelov.

Inzercia

Audi doteraz nekúpilo platformu od iného výrobcu a až doteraz používalo pre modely ponúkané v Číne platformu MEB určenú pre EV od Volkswagenu.

V prvom štvrťroku sa v Číne predalo len niečo vyše 3 000 elektrických vozidiel značky Audi, zatiaľ čo BMW predalo 21 646 elektrických vozidiel a Tesla 137 429 vozidiel, vyplýva z údajov priemyselného združenia China Association of Automobile Manufacturers.

Zdroj: europe.autonews.com

Inzercia
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »LEGISLATÍVA

Namiesto 3,5 tony má byť nový štandard 1,8 tony. Na jazdu v SUV budete musieť spraviť nový vodičák B+, návrh je už na stole (aktualizované)

 • Nové opatrenia počítajú aj s prísnejším posudzovaním podľa veku vodičov – starší by boli kontrolovaní prísnejšie a do 21 rokov by ste za volant SUV ani nesadli.

   Návrh počíta aj s úpravou maximálnej rýchlosti v EÚ na 130 km/h 
 • ODPORÚČAME

  Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.