Aktuality

Mercedes SL

Dizajnové zmeny na „es-elku“ sú evidentné najmä na prednej časti, ktorá pôsobí širším dojmom. Zadný nárazník dostal agresívnejší vzhľad s naznačeným difúzorom. Podvozok je tvorený viacprvkovými nápravami vpredu aj vzadu. O stabilitu sa okrem iných elektronických systémov aj Active Body Control. Ten kompenzuje pohyby karosérie a podľa situácie upravuje nastavenie pruženia, aby sa posádka cítila bezpečne. K potešeniu z jazdy prispieva aj sériové priame aktívne riadenie. Podľa motorizácie môže byť roadster obutý na 17- alebo 18-palcových diskoch s najextrémejším rozmerom pneumatík 255/40 R 18 vpredu a 285/35 R 18 vzadu.

Motorovú ponuku tvoria zatiaľ výhradne benzínové motory. Základ je šesťvalec SL 280 s výkonom 170 kW (231 k). Ďalší šesťvalec SL 350 prezentuje výrobca ako športový motor. Oproti predchodcovi bol posilnený na 232 kW (316 k), ktoré dosahuje pri 6500 otáčkach. Auto zrýchľuje z 0 na 100 km/h za 6,2 sekundy a to všetko pri priemernej spotrebe pod 10 litrov na 100 km. Osemvalec SL500 s výkonom 285 kW (388 k) bude asi najžiadanejším agregátom, špičku predstavuje biturbo V12 v modeli SL 600 s výkonom 380 kW (517 k). Všetky motory však majú oproti svojim predchodcom zníženú spotrebu paliva.

Obsiahlej bezpečnostnej výbave dominujú adaptívne bi-xenónové svetlomety s piatimi prednastaveniami pre typické jazdné situácie. Z hľadiska komfortu je zaujímavý systém vyhrievania krku AIRSCARF, ktorý predlžuje radosť z otvorenej strechy. Interiéru nechýbajú špičkové materiály ako koža, hliník a drevo. Informačno-zábavný systém COMMAND integruje všetky obvyklé funkcie vrátane DVD prehrávača či Bluetooth rozhrania. Za príplatok je k dispozícii aj navigácia. Za ďalší príplatok je k dispozícii aj konzola UCI, ktorá ponúka inteligentné pripojenie externých hudobných prehrávačov ako iPod. Ďalšie peniažky si môžu zákazníci pripraviť na špičkový audiosystém Harman Kardon Logic 7, ktorý vyhráva aj v limuzínach triedy S.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie