Aktuality

Na Slovensku vznikne nový výrobný závod

Spoločnosť Honeywell International plánuje výstavbu nového výrobného závodu, v ktorom by mala prebiehať kompletizácia turbodúchadiel určených pre automobilový priemysel. Horúcim kandidátom na umiestnenie novej kapacity je zatiaľ bližšie nešpecifikovaná oblasť na východnom Slovensku, v ktorej by malo vzniknúť 446 nových pracovných pozícií.

Výška investícií dosiahne úrovne 38,31 miliónov eur a ministerstvo hospodárstva SR uviedlo, že vláde odporučí poskytnutie vládnych stimulov. Tie by však nemali presiahnuť polovicu z celkovej sumy plánových investícií. Pomoc zo strany Slovenska má zahŕňať dotácie na zabezpečenie majetku, príspevok na vytvorenie pracovných miest a predovšetkým úľavy na dani z príjmu.

Neznámy je zatiaľ aj odberateľ budúcej továrne: či sa budú turbodúchadlá dodávať do žilinskej Kie, trnavského PSA, alebo bratislavského Volkswagenu správa neuvádza, možný je samozrejme aj export na zahraničné trhy.

Spoločnosť Honeywell International sa venuje komplexnej oblasti podnikania: od letectva a obrany cez automobilový priemysel či zdravotníctvo až po oblasť staviteľstva. Na Slovensku má vytvorenú pobočku Honeywell Slovenská republika so sídlom v Bratislave.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie