Aktuality

Zaraďte vyšší stupeň

Jazda autom je synonymom našej doby, každodennou potrebou. Poľahky sa vyberieme na dlhšie trasy nielen počas dovolenkového obdobia, ale aj cez rok. Za obchodom, povinnosťami, na víkend. Aj niekoľko sto kilometrov.

Málokto z nás pritom myslí na fyzickú i psychickú náročnosť šoférovania. Vhodný režim jazdy s pravidelnými prestávkami na oddych aspoň každé dve hodiny veľa pomôže a určite prispeje k bezpečnosti našej jazdy, no ešte väčšmi nám pomôže aj dobrá fyzická príprava.

Všetci to poznáme. Po niekoľkých hodinách jazdy v strnulej polohe za volantom sa prejavuje únava – stŕpnutie krku, bolesti chrbta a dokonca aj kŕče svalov na nohách. Týmto nepríjemným prejavom únavy sa vyhnete, ak použijete zostavu našich cvičení. Pred cestou vo fitness štúdiu a počas cesty pri aute, keď svieti slnko a tiež v sedadle vodiča, keď vás prekvapí vietor a dážď. Každý program posilňuje tie isté svalové skupiny, len v iných podmienkach.

Súbor cvičení vyvinuli naši poľskí kolegovia špeciálne pre vodičov, uvedomujúc si, že poloha vodiča, v akej šoféruje svoje auto, si vyžaduje posilnenie krčných svalov, chrbta a obličkovej oblasti chrbtice, brucha, údov a lýtok. Všetky cvičenia robte v dvoch sériách po 16 opakovaniach.

Text a foto: Forma, Poľsko

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie