Aktuality

Bentley Bentayga je najrýchlejším naftovým SUV na svete!

Nemysliteľné sa stalo skutočnosťou. Do luxusného SUV sa začne montovať naftový motor z dielne VW. Pôjde o prvé auto so vznetovým motorom značky Bentley.

Bentley Bentayga je najrýchlejším naftovým SUV na svete!

Bentayga dostala do vienka štvorlitrový osemvalec TDI, ktorý používa aj sesterské Audi SQ7. Motor je vybavený trojitým preplňovaním. Dvom turbodúchadlám napomáha aj elektrický kompresor využívajúci 48V elektrický okruh. Bentley tak poskytne až 435 koní a 900 Nm krútiaceho momentu. V šprinte z nuly na 100 km/h podlieza magickú 5 sekundovú hranicu len o dve stotiny.

Bentley Bentayga je najrýchlejším naftovým SUV na svete!

AJ napriek tomu, že Bentley používa motor s rovnakým výkonom ako Audi SQ7, došlo k posunutiu elektronického obmedzenia rýchlosti o 20 km/h. Vďaka maximálnej rýchlosti 270 km/h sa z luxusného Bentley stalo najrýchlejšie naftové SUV na svete a s cenou viac ako 150 tisíc eur aj najdrahším autom s naftovým motorom TDI. Fanúšikov týchto motorov určite zaujme aj spotreba tohto 2,4 tonového velikána, ktorá by v kombinovanom cykle nemala presiahnuť 7,5 l/100 km.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie