Aktuality

Vízia Mercedes-Maybach 6 vyráža dych!

Aj Mercedes-Benz má svoje sny. Jedným z nich je konkurovať tomu najlepšiemu z najlepších a stáť po boku automobilky Rolls Royce na samom vrchole. V Stuttgarte sa preto rozhodli oprášiť logo Maybach, s ktorým chcú šokovať svet.

Vízia Mercedes-Maybach 6 vyráža dych!

To sa im aj podarilo. Štúdia Mercedes-Maybach 6 je azda to najkrajšie, čo automobilka za posledné roky predstavila. Auto pôsobí monštruózne, no zároveň veľmi dynamicky. Prednej časti dominuje mohutná maska chladiča s obrovským množstvom chrómu, ktorá veľmi zaujímavo kontrastuje s úzkymi diódovými svetlometmi. Kapotu o veľkosti Lichtenštajnska zdobí trojcípa hviezda Mercedesu, pod ktorou je v maske umiestnený decentný nápis Maybach. Dynamiku podtrhuje bočná chrómová linka, tiahnuca sa takmer celým autom. Natiahnutá, rýchlo zvažujúca sa zadná časť so stredovou plutvičkou môže pripomínať Československý Tatraplan.

Vízia Mercedes-Maybach 6 vyráža dych!

Do interiéru sa nastupuje cez krídlové dvere, v ktorých sú namiesto spätných zrkadiel inštalované kamery. Ich obraz sa premieta na obrovský displej, obklopujúci celý vnútorný priestor. Ovládanie palubného počítača reaguje na gestá. Oficiálne by sa do kupé mali pohodlne poskladať štyri dospelé osoby, ktoré si naplno vychutnajú prítomnosť prvotriednych materiálov, od kože cez drevo až po detaily z rúžového zlata.

Vízia Mercedes-Maybach 6 vyráža dych!

Pod kapotou takého auta by si väčšina z nás predstavovala 12-valcovú symfóniu, no Mercedes vsadil na ekologický pohon. Za každým zakrytovaným kolesom sa totiž ukrýva výkonný elektromotor. Dokopy je štvorica elektromotorov schopná vyprodukovať až 550 kW (750k). Vďaka tomu by tento obor mal zrýchliť na stovku za necelé 4 sekundy. Zaujímavý je tiež dojazd, ktorý vďaka 80 kWh batériám umožní prejsť na jedno nabitie až 500 kilometrov. Okrem štandardného dobíjania zo siete alebo bezdrôtovo, je podporovaný aj systém rýchleho nabíjania, umožňujúci navýšiť dojazd o 100 kilometrov len za 5 minút.

Vízia Mercedes-Maybach 6 vyráža dych!
Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie