Aktuality

Alfe 4C pomaly zvoní umieračik

Nie vždy ide všetko podľa plánov. Zažila si to aj Alfa Romeo, ktorej športový model sa nepredáva tak, ako všetci predpokladali. Prečo? Veď je to predsa ľahké auto s motorom uprostred, ktoré navyše vyzerá fantasticky. Problém nehľadajme v aute, ale v peňaženke.

Alfe 4C pomaly zvoní umieračik

Alfa si jednoducho za 4C pýta veľmi veľa. Predaje v Európe sú zlé, horšie to však je za veľkou mlákou, kde za posledných sedem mesiacov predali len 309 kusov. To je tak málo, že automobilka sotva zaplatí vývoj a marketing. Z toho všetkého sa teší hlavne Porsche, ktoré záujemcov zláka na výkonnejší Cayman.

Alfe 4C pomaly zvoní umieračik

Vďaka tomu je vývoj ďalšej generácie 4C ohrozený a je otázkou, či k nemu niekedy dôjde. Zatiaľ sa počíta s tým, že verzie kupé a Spider vydržia vo výrobe do roku 2020.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie