Aktuality

Kamera do auta DOD LS460W: Oko spravodlivosti

Opravy často krát stoja astronomické sumy už aj pri menších zásahoch. Poisťovne si dokážu okamžite vymyslieť množstvo dôvodov, prečo nemusia uhradiť vzniknutú škodu. Dnešná technika našťastie prináša riešenie tohto neustáleho kolobehu každého motoristu.

Tým najlacnejším riešením, ktoré zároveň nevyžaduje zložitú inštaláciu vo vozidle je kamera do auta. Kamery do auta sa radia medzi bezpečnostnú techniku. Pri krádeži vozidla Vám samozrejme nepomôžu, ale pri dopravných kolíziách, poškodeniach z parkoviska atď. môžu byť viac ako užitočné. Nie je nič lepšie, ako mať video dôkaz v ruke, ktorým môžete prezentovať ním svoju nevinu.

Oficiálny distribútor dod-tec.sk prináša na slovenský trh najuznávanejšiu značku v segmente čiernych skriniek do áut – DOD. Prvým znakom, ktorý potvrdzuje kvalitu a dômyselnosť kamier DOD je, že tieto kamery prešli naozaj dlhým vývojom. Ich výrobca sa zaoberá týmto segmentom celých 8 rokov a svoje kamery neustále zdokonaľuje pričom nesleduje, ale udáva trendy v tejto oblasti.

V tomto článku sa zameriame na novinku kameru do auta DOD LS460W, kde sa pozrieme na niekoľko technických parametrov a funkcií.

Video rozlíšenie: 1920x1080 / 30fps, 1280x720 / 60fps Snímač: Sony Exmor CMOS Citlivosť ISO: až do hodnoty ISO 3200 Objektív: 6G, 140° široký uhol GPS procesor: 5x Displej: 2.7" 16:9 TFT LCD Video Formát: MOV (H.264) G-Sensor: 3 osi, 4G Rýchlosť uzávierky: 1/2 - 1/1000 sekundy Vyváženie bielej: Auto / Denné svetlo / Zamračené / Volfrám / Fluorescent Zvuk: Vstavaný mikrofón a reproduktor (Mono) Podpora Micro SD až do 32 GB Batéria: 3,7V 240mAh Lithium-ionová nabíjateľná batéria Napájanie: 5V 1A Výstupy: USB 2.0/ HDMI/ TV Prevádzková teplota: -25 ° C ~ 70 ° C Rozmery: 112,5 (D) x 59,5 (Š) x 37,4 (V) mm Hmotnosť: 100 g Funkcie kamery do auta DOD LS460W:

WDR (Wide Dynamic Range) – Táto funkcia kamery zaznamenáva priemer v hodnote jasu video záznamu, na základe čoho dokáže kamera rozoznať priveľmi tmavé, alebo presvetlené záznamy. Vďaka tomu sa dokáže v okamžiku prispôsobiť svetelným podmienkam. Táto funkcia má nesmierne praktické využitie. Predstavte si zábery, ktoré ste zhotovili pri fotení, poprípade natáčaní proti slnku tak bez použitia drahšej techniky záber určite nevyzeral kvalitne, resp. bol len z časti použiteľný. S funkciou WDR sa kamera okamžite prispôsobí svetelným podmienkam a už nikdy nebudete riskovať, že dôležitý záznam/dôkaz znehodnotia zhoršené svetelné podmienky.

Automatické prispôsobovanie ISO – Achillovou pätou kamier do auta je zhotovovanie záznamu v noci. Položme si jednoduchú otázku. Oplatí sa nám kupovať kameru do auta, ktorej využiteľnosť je obmedzená obyčajným stmievaním a tým jej účinnosť padne na 50%? Väčšina dopravných nehôd a rôznych kolízií sa stáva práve v noci. Kamera do auta DOD LS460W dokáže zhotoviť rovnako kvalitné a čitateľné záznamy počas dňa aj noci vďaka prispôsobovaniu hodnoty ISO až do 3200. Priemer pri iných kamerách do auta je niekde okolo hodnoty 700. Vďaka tejto schopnosti budete mať z kamery DOD LS460W dokonalé záznamy aj z bočných ciest bez pouličného osvetlenia. Naše vlastné záznamy a fotografie pre porovnanie si môžete pozrieť na našej internetovej stránke DOD-TEC.sk

Senzor preťaženia (G-senzor) – Množstvo ľudí kladie otázku ohľadom využitia tejto funkcie. Táto funkcia zaznamenáva pohyby auta v troch osiach. V kombinácii so zaznamenanou rýchlosťou vášho vozidla budete mať dôkaz o vašej nevine aj pri nárazoch zo strán, poprípade do zadnej časti vozidla. Tieto nárazy sú mimo zorného poľa kamery. Takže bez použitia tejto funkcie by bola kamera opäť obmedzená pri dokazovaní škodovej udalosti. V praxi to znamená, že nebudete mať video záznam, ale podľa zaznamenaného grafu viete zdokumentovať, či ste v danej chvíli prudko brzdili, pridávali a v ktorom momente a z ktorého smeru prišiel náraz.

Funkcia Time – Lapse – táto funkcia je absolútnou novinkou pri použití v kamerách do auta. Problémom kvalitných kamier do auta je vyššia spotreba energie a množstvo dát, ktoré zapĺňajú pamäťovú kartu a samozrejme dlhé hľadanie potrebného momentu v niekoľkých hodinách záznamu. Kamera v tomto režime zhotovuje fotky, ktoré automaticky skladá a spája do súvislého videa. Takže záznam napr. z piatich hodín skontrolujete v priebehu niekoľkých minút. Vďaka tomu kamera ušetrí váš čas, ako aj priestor na pamäťovej karte. Táto funkcia je určená pre monitorovanie vozidla počas vašej neprítomnosti napr. na parkovisku aťd.

5x GPS – Ide o klasický systém zaznamenávania rýchlosti vozidla. Rozdiel oproti iným kamerám s touto funkciou je v citlivosti a rýchlosti záznamu. Vďaka ultra rýchlemu GPS sa vám nestane, že na zázname bude zmena vašej rýchlosti skákať z hodnoty na hodnotu napríklad po 15 a viac km/h.

V tomto článku sme sa Vám pokúsili poukázať na hlavné vlastnosti kamery do auta DOD LS460W, ktorá však disponuje aj množstvom ďalších užitočných funkcií ako sú záznam rýchlosti, poloha na mape, vloženie vašej ŠPZ vozidla do videa, 3D redukcia šumu, záznam zvuku aťd.

Značka DOD a konkrétne model LS460W predstavuje to najlepšie zo súčasnej ponuky všetkých čiernych skriniek do áut na celosvetovom trhu. Dokazujú to nielen získané ocenenia, ale hlavne spokojnosť vodičov, ktorí tieto kamery aktívne využívajú.

Viac o kamere DOD LS460W, ako aj iných kamerách do auta značky DOD sa dočítate na internetových stránkach oficiálneho distribútora na Slovensku www.dod-tec.sk.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie