Na Veľkú noc sa pripravte na zvýšené množstvo hliadok. Polícia sa zameria hlavne na tieto veci

Počas Veľkej noci sa pripravte na zvýšené množstvo policajných hliadok. Začína sa dopravno-bezpečnostná akcia „Život“.
Vydané , zverejnil

Blížia sa veľkonočné sviatky. Každoročne je s nimi spojená aj rozsiahla migrácia ľudí, ktorí chcú byť so svojimi blízkymi alebo dochádzajú za prácou. Samotné sviatky navyše vylákajú na cesty aj „sviatočných vodičov“ a taktiež sa, hlavne na Veľkonočný pondelok, na cestách môže objaviť aj zvýšené množstvo vodičov pod vplyvom alkoholu. Práve preto polícia spúšťa novú **dopravno-bezpečnostnú akciu s názvom Život**.

### Zvýšené množstvo policajných hliadok

Akcia začína už vo štvrtok 6. apríla 2023, jej koniec je plánovaný na utorok 11.4.2023.

Počas týchto šiestich dní sa príslušníci **Policajného zboru SR zamerajú predovšetkým na dodržiavanie rýchlosti, zákaz požívania alkoholu, spôsob jazdy, dodržiavanie povinností motocyklistov a ich spolujazdcov alebo dodržiavanie povinností chodcov a cyklistov**, okrem iného napríklad aj na použitie reflexných prvkov, spôsob pohybu v obci i mimo nej.

Zvýšením množstva policajných hliadok chce polícia predchádzať zbytočným ujmám na zdraví alebo majetku. **Polícia tu počas najbližších dní nebude preto, aby stoj čo stoj trestala každého vodiča, ale skôr preto, aby dohliadala na bezpečnosť na cestách**.

Škoda dodala našej polícii špeciálne vybavené autá, pozrite sa dovnútra

Policajti budú pripravení na nové mimoriadne udalosti, avšak zatiaľ len v okolí Bratislavy a Nitry.

Inzercia

### Nezamerajú sa len na vodičov motorových vozidiel

**Do samotnej akcie sa zapoja aj dopravní, poriadkoví a železniční policajti**. Informáciu o zvýšenom množstve hliadok poskytla [TASR](https://www.teraz.sk/slovensko/policia-pocas-velkej-noci-posilni-ko/705363-clanok.html?utm_source=teraz&utm_medium=organic&utm_campaign=click&utm_content=.%253Bsearch) hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Kontroly budú prebiehať predovšetkým na miestach s vyššou koncentráciou vozidiel a ľudí. To ale neznamená, že menej frekventované úseky nebudú pod drobnohľadom.

**Polícia zároveň na svojom [profile na Facebooku](https://www.facebook.com/policiaslovakia) uvádza, že počas minuloročnej Veľkej noci došlo na našich cestách až k 92 dopravným nehodám**. Pri nich zomreli dve osoby, tri sa zranili ťažko a 24 ľahko. Hrozivejšia štatistika je ale tá tohtoročná za prvý štvrťrok 2023. **Od 1.1.2023 sa totiž na Slovensku stalo až 2 317 dopravných nehôd pričom pri nich prišlo o život až 50 ľudí**. Napriek tomu, že ide o medziročný pokles, stále je toto číslo zbytočne vysoké. **Na záver dodávame, že alkohol v krvi vodiča je na Slovensku považovaný za trestný čin ak jeho hladina presiahne úroveň jedného promile**.Inzercia

Momentálne študujem 3. stupeň vysokoškolského štúdia FEI STU. Medzi moje najväčšie záľuby patria moderné technológie a svet automobilizmu. Nebojím sa elektromobility, no taktiež nepohrdnem ani vôňou čerstvého benzínu. Svet sa neustále mení a s tým aj autá, ktoré sú čoraz viac komplexnejšie. Práve túto zmenu budem sledovať s vami! Azda ako každý fanúšik motorizmu, si vždy poriadne oddýchnem pri sledovaní Formula 1.


Pokračujte na ďalší príspevok »