Aktuality

Pozeráme sa na auto od Apple? Toto sú prvé prototypy, ktoré predstavil výrobca iPhonov

Spoločnosť Foxconn Technology Group predstavila svoje prvé elektrické vozidlá. Môže ísť o taktiku, ktorej cieľom je posilnenie dôveryhodnosti taiwanského výrobcu elektroniky ako vážneho uchádzača o tajný automobilový projekt spoločnosti Apple.

Foxconn a Apple dlhodobo spolupracujú na výrobe smartfónov. Je pravdepodobné, že Foxconn pre kalifornskú spoločnosť bude vyrábať aj autá.

Koncepty, ktoré spoločnosť predstavila, môžu byť vyrobené pre akúkoľvek automobilovú značku. Foxconn chce vozidlá len vyrábať, nie predávať. Tento spôsob spolupráce dnes aktívne funguje predovšetkým v technologickom svete, kde výrobky pochádzajúce z jedinej továrne predávajú rôzne firmy pod vlastnou značkou.

Sedan, ktorý bol spoločne vyvinutý s talianskou dizajnérskou spoločnosťou Pininfarina, bude v nasledujúcich rokoch predávať bližšie nešpecifikovaná automobilka mimo Taiwanu, zatiaľ čo SUV sa bude predávať pod jednou zo značiek Yulon a na trh sa má dostať na Taiwane v roku 2023.

Foxconn je najväčší výrobca telefónov iPhone, čo z neho robí potenciálneho partnera aj v rámci výroby automobilov pre spoločnosť Apple.

Tieto špekulácie sú založené aj na tom, že spoločnosť Foxconn koncom septembra súhlasila s investíciou 280 miliónov dolárov na nákup automobilového závodu v Ohiu od angažovaného startupu Lordstown Motors.

Elektrický sedan, ktorý pre spoločnosť Yulon vyrobila spoločnosť Foxconn, sa má predávať za menej ako 1 milión NT $ (35 700 dolárov). Spoločnosť Foxconn tiež predstavila svoj elektrický autobus, ktorý bude budúci rok dodaný miestnemu poskytovateľovi dopravy.

Foxconn je jednou z technologických spoločností, ktoré sa zameriavajú na elektromobily ako zdroj rastu nad rámec montáže elektroniky s nízkymi maržami. Dohoda s Ohiom je pre Foxconn prínosom, pretože mu dáva montážnu kapacitu, vybavenie a personálnu kapacitu.

VIDEO

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie