Advertisement

Advertisement

Nové Ferrari možno navrhne bývalý dizajnér Apple, Jony Ive

Divoké špekulácie podnecujú aj samotné spoločnosti.
Vydané  Text: 


Advertisement
Automobilka **Ferrari** vstúpila do partnerstva s kreatívnou spoločnosťou **LoveFrom**, ktorú založili ex-dizajnér spoločnosti Apple, Sir **Jony Ive**, a **Marc Newson**. LoveFrom založené len dvomi rokmi je niečo ako dizajnérska a multiúčelová spoločnosť pozostávajúca z vychytených dizajnérov, spisovateľov, filmárov a ďalších špecialistov z kreatívneho priemyslu. Prostredníctvom spoločnosti Exor, ktorú vlastní práve Ferrari, sa teraz plánuje angažovať v návrhu produktov talianskej automobilky. [LoveFrom o tom informovala](https://lovefrom.style/) na svojej webstránke [odkazujúc pritom na magazín Wallpaper](https://www.wallpaper.com/design/jony-ive-marc-newson-lovefrom-partnership-with-ferrari). Objavujú sa špekulácie, či Jony Ive napokon spoločne s Marcom Newsonom nenavrhnú aj celý automobil, momentálne to považujeme skôr špekulácie. Oficiálne tieto spoločnosti dohodli spoluprácu, aby „preskúmali množstvo kreatívnych projektov v oblasti luxusu“. LoveFrom však môže byť spoluautorom projektov a ponúknuť riešenia napríklad pre interiér pripravovaného prvé elektrického Ferrari, ktoré sa už dnes má za potvrdené. Podľa vyjadrení automobilky má byť odhalené už v roku 2025 a pre LoveFrom je to obrovská príležitosť etablovať sa v autopriemysle.
Marc Newson a Sir Jony Ive, ktorých kreatívny kolektív LoveFrom oznámil dlhodobé partnerstvo s Ferrari.
Podľa oznámenia spoločnosti Exor, zverejneného 27. septembra 2021, „toto nové partnerstvo spojí legendárny výkon a excelentnosť spoločnosti Ferrari s bezkonkurenčnými skúsenosťami a kreativitou spoločnosti LoveFrom, ktorá definovala mimoriadne produkty, ktoré menia svet“. Partnerstvo predstavuje prvý veľký projekt spoločnosti LoveFrom mimo Silicon Valley. Spoločnosť LoveFrom, ktorá pozostáva z dizajnérov, architektov, hudobníkov, filmárov, spisovateľov, inžinierov a výtvarníkov, bola založená v roku 2019 potom, čo Ive opustil pozíciu vedúceho dizajnu v spoločnosti Apple . Udržiava však blízky vzťah s Apple (bol prvým zákazníkom LoveFrom) a minulý rok firma začala spolupracovať s Airbnb pri návrhu novej generácie tovarov a služieb tejto platformy zdieľanej ekonomiky. Zaujímavosťou, je Ive aj Newson sú vo Ferrari ako doma už dnes, pretože **obaja sú zberateľmi týchto vozidiel**. „Ako majitelia a zberatelia Ferrari nemôžme byť viac nadšení zo spolupráce s touto mimoriadnou spoločnosťou, a najmä s dizajnérskym tímom, ktorý odborne viedol Flavio Manzoni. Vidíme niekoľko jedinečných vzrušujúcich príležitostí na spoluprácu,“ uviedli.
Ferrari SF90 STRADALE, prvý plug-in hybrid talianskej automobilky
Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.