Aktuality

Ford Bronco je po 25 rokoch späť, robustnejší ako kedykoľvek predtým

Ford Bronco je terénne vozidlo, ktoré sa vyrábalo v rokoch 1965 až 1996 a v Spojených štátoch patrilo medzi najvychytenejšie modely svojej doby. Druhá polovica 90. rokov 20. storočia s ním už ale nepočítala, no výrobca sa ku konceptu praktického terénneho auta vrátil už v roku 2004, keď predstavil rovnomenný koncept. Ten sa však do výroby nedostal ešte veľmi dlho.

Následne v roku 2019 výrobca koncept Bronco prepracoval úplne od podlahy a predstavil Ford Bronco R Concept, ktorý už ponúkal avízo o finálnej podobe sériovo vyrábaného vozidla. No a dnes sa dozvedáme o modeli, ktorý bude Ford vyrábať v Spojených štátoch a cieliť bude na Severnú Ameriku.

Ford novinku odprezentoval prostredníctvom internetu v troch vyhotoveniach, a to ako Bronco Sport, Bronco 2-door a Bronco 4-door. Zatiaľ čo verzia Sport bude vybavená dvojlitrovým benzínovým motorom EcoBoost s max. výkonom 245 k alebo 1,5-litrovou verziou s max. 181 k, dvojdverová a štvordverová verzia ponúknu na výber medzi 2,7-litrovým a 2,3-litrovým (270 k) agregátom. Vo všetkých prípadoch sa jedná o benzínové motory EcoBoost, pričom ten 2,7-litrový s max. výkonom 310 k je šesťvalec.

Všetky vyhotovenia majú pohon všetkých kolies s možnosťou nastavenia predného pohonu, brodivosť 85 cm, svetlú výšku podvozka 30 cm a kolesá majú priemer 35 palcov, teda 89 cm.

Štartovacia cena je na tamojšie pomery priam skvelá, iba 29-tisíc amerických dolárov.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie