Aktuality

Tesla spustila výrobu novinky, z ktorej konkurentov mrazí

Tesla Y
Tesla Y
Zdroj: Redakcia

Tesla v automobilovom biznise predvádza doslova šprint. Stavia fabriky, zvyšuje predaj, šokuje novými modelmi. Len ťažko v súčasnosti nájsť automobilku, ktorej produkty by lákali viac. A to všetko podčiarkuje marketingom, o akom klasické automobilky ani len nesnívajú. Kto iný dnes dokáže predávať ilúziu? Kto iný dokáže dostať štvrť milióna objednávok na produkt, na ktorý si klienti ani len nesiahli? Elon to skrátka vie a po svojej ceste na automobilový Olymp kráča ďalej. Na výrobnej linke vo Freemonte sa už objavili prvé kusy Modelu Y.

Tesla Y
Tesla Y
Zdroj: Redakcia

Tesla Y

Kompaktný crossover vzbudil veľký záujem hneď pri predstavení. Hoci sa výroba novinky už zjavne rozbehla, automobilka detailné informácie a dizajn interiéru zatiaľ tají. Čo vieme je to, že teoretický dojazd bude na úrovni 500 kilometrov a podľa vzoru ostatných modelov bude k dispozícii vo viacerých verziách. Postupne by mali do výroby nabehnúť verzie Performance, Long Range Rear-Wheel Drive a Dual-Motor All-Wheel Drive.

Cena Modelu Y v Spojených štátoch štartuje už na úrovni 39 000 amerických dolárov. Útok Elona Muska na Európu začne už čoskoro, po spustení výroby v Berlíne trh svojimi autami doslova zasype.

V novej fabrike totiž plánuje vyrábať až 500 000 automobilov. Je veľmi pravdepodobné, že z výrobných liniek budú zbiehať Modely 3 a Y, ktoré zodpovedajú predstavám európskych motoristov. A ako poznáme Elona Muska, ani zďaleka to nie je koniec. Ďalším modelom by mohol byť mestský kompakt. Tento segment trhu má obrovský potenciál rastu a Elon to nepochybne vie.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Opel Corsa 1.2 GS Line
Testy

Opel Corsa 1.2 GS Line - Je stále nemecká?

Spojenie automobilky Opel s francúzskou skupinou PSA Groupe, pod ktorú patria aj značky Citroën a Peugeot, už priaznivci automobilov istotne zaevidovali. Preto nás zaujímalo, ako dopadol jeden z plodov ich spolupráce – novinka Opel Corsa.