Jeremy Clarkson o tom, ako vylepšiť F1: Ferrari aj Mercedes majú ísť do…

„Keď sa to Ferrari nepáči, nech idú do r*ti. Keď sa to nepáči Mercedesu, nech ide do r*iti,“ povedal Jeremy Clarkson vo videu, na ktorom mal povedať svoj názor na aktuálne pravidlá F1 a odpovedať na otázku, ako tento šampionát vylepšiť.
Vydané Text: 

Tvrdé slová a vulgarizmy sú pre Clarksona typické a preto nás neprekvapujú. Ale aj on to občas preženie, čoho dôkazom je priložené video. Jeremy Clarkson odpovedal na nieľkoľko otázok súvisiacich so šampionátmi F1. A nešetril kritikou, zameral sa najmä na príliš vysokú zameranosť vedenia na bezpečnosť. Clarkson by chcel mať z F1 divácky atraktívny šport, v ktorom nie je núdza o kontaktné súboje, hlučné motory a akciu. „Radšej sa budem pozerať, ako rastie toto, než sledovať preteky F1,“ tvrdí Clarskon a prstom ukazuje na kvetináč s červeným svetom položeným na kaviarenskom stole. Kvet stojí hneď vedľa pohára s ružovým vínom. „A to som miloval preteky formule 1,“ dodáva Clarkson. Podľa jeho slov by sa mala F1 zbaviť stewardov, monoposty by mali byť v kolíziách odolnejšie, nebezpečná jazda by mala byť hodnotená kladnými bodmi a prepracovať divácku stránku pretekov podľa vzoru kriketu. Pritom si Clarkson nekladie servítku pred ústa, keď hovorí o tom, ako sa Ferrari a Mercedes bránia svojimi marketingovými stratégiami. „Spravte z toho poriadny šport, nie bezpečnostné cvičenie!“ Súhlasíte s Clarksonom? Naozaj je šampionát F1 divácky neatraktívny a nudný? **Ak vám video nejde prehrať**, pozrite si ho [s českými titulkami na stránke videacesky.cz](https://videacesky.cz/video/jeremy-clarkson-vysvetluje-co-je-spatne-s-formuli-1)
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »NOVÝ MODEL

Už vieme, ako bude vyzerať nová ŠKODA KODIAQ! Oficiálne skice dopĺňame o návrhy od umelej inteligencie

 • Týždeň pred svetovou premiérou zverejnila Škoda Auto dizajnové skice exteriéru novej generácie modelu Škoda Kodiaq.

   Medzi hlavné novinky patrí skulpturálne tvarovaná predná časť, výrazné hranaté podbehy kolies, kolesá s priemerom 17″ až 20″, robustný zadný nárazník a predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie s kryštalickými dizajnovými prvkami 
 • SERVIS

  Čo sa stane so všetkými použitými batériami v autách? Tie nové vydržia oveľa dlhšie, ako sa očakávalo

 • Problém s veľkým množstvom nepoužiteľných batérií nakoniec nie je tak pálčivý, ako kritici spočiatku avizovali.

   Nové generácie batérií vydržia oveľa dlhšie, ale otázku ich ďalšieho života je stále potrebné zodpovedať. Kuriózne je, že používaná batéria dnes môže byť drahšia ako tá čisto nová od automobilky.
 • DOPRAVNÁ PORADŇA / PORUCHA NA DIAĽNICI

  K pokazenému autu na diaľnici zavolala Diaľničnú patrolu, platila aj tak. Chyba však nebola na strane NDS, odťah do servisu nemá kto preplatiť

 • Služby Diaľničnej patroly sú bezplatné, ale nevykonáva všetky služby, ktoré by mohol motorista potrebovať.

   Otázku od čitateľky o poplatkoch za odťah z diaľnice zodpovedala NDS. 
 • Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.