Aktuality

Pozrite sa do vylepšeného interiéru jedinečného McLaren GT by MSO

Značka McLaren v miernom predstihu pred oficiálnym otvorením prestížnej automobilovej prehliadky Pebble Beach Concours d’Elegance zverejnil fotografie a základné informácie o špeciálnom modeli GT by MSO. Jedná o vrcholové dielo automobilového priemyslu a individualizácie.

McLaren GT je nepochybne jedným z najpôsobivejších automobilov súčasnosti. Má v sebe dušu poctivého Grand Touringu v modernej interpretácii, krásny funkčný dizajn a nesmierne pôsobivé technické parametre.

McLaren GT by MSO (Pebble Beach Concours d’Elegance 2019, foto: McLaren)
Zadný pohľad, McLaren GT by MSO (Pebble Beach Concours d’Elegance 2019, foto: McLaren)

Srdcom vozidla je štvorlitrový dvakrát preplňovaný benzínový agregát V8 konfigurovaný s automatickou 7-stupňovou prevodovkou SSG. Maximálny výkon motora predstavuje až niečo vyše 460 kW (~620 koní) a umožňuje GT-čku dosahovať úžasnú dynamiku. Z nuly na 100 km/h auto vystrelí už za 3,2 sekundy a akceleráciu 0-200 km zvládne za 9,0 sekundy.

Verzia „GT by MSO“, ktorá sa predvedie túto nedeľu na preslávenej pláži v Kalifornii, sa netradične nezaoberala ani tak vylepšeniami vonkajšieho vzhľadu, ako skôr interiéru. Individualizácia sa dotkla predovšetkým čalúnenia do bielej (Flux White Leather) a striebornej (Satin Graphite Leather) kože s metalickým leskom. Zaujímavým estetickým vylepšením je šitie s prísne „geometrickými“ motívmi.

McLaren GT by MSO (Pebble Beach Concours d’Elegance 2019, foto: McLaren)
Interiér McLaren GT by MSO (Pebble Beach Concours d’Elegance 2019, foto: McLaren)

Kľúčovú úlohu v dizajne šitia zohrávajú ostré hrany, rovné línie a absencia akýchkoľvek zaoblených prvkov. Kosoštvorcový motív prešívania s vertikálnymi osami postupne smerom nadol prechádza do stratena, čím vzniká celkom pohľadný efekt. Na jednej strane pôsobí akoby nedokočene, pri detailnom pohľade ale prezrádza vysokú precíznosť výroby.

Drobné vylepšenia ale napokon získal aj exteriér, napríklad čierne brzdové strmene či chrómové kontúry okien.

Prečítajte si aj:


McLaren vytvoril čosi výnimočné, superšport s 570-litrovým kufrom

Erik Stríž


Erik Stríž - auto motor a šport
Erik Stríž je redaktorom magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. V mediálnej oblasti sa pohybuje od roku 2007, okrem konvenčných auto-moto tém sa venuje aj problematike udržateľnej mobility, technológiám a dizajnu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie