Aktuality

Briti majú nové policajné auto! Škodu Scalu si vybrali z jasného dôvodu

Škoda Scala ako policajné auto

Je zaujímavé, koľko sa môžete o jednom národe dozvedieť skrz policajné autá. Pozrite sa napríklad na také Spojene štáty americké, kde tamojší ochrancovia zákona používajú odstrašujúci Dodge Charger alebo obrovské SUV od Fordu. V Emirátoch sa zase preháňajú na luxusných superšportoch od Ferrari či Lamborghini. A čo veľká Británia? Určite by si chlapci a dievčatá v modrej u uniforme vedeli predstaviť hliadkovať na najnovšom Aston Martine a McLarene Senna, no policajné auto by nemalo byť len o rýchlosti. Existujú tu totiž aj iné, oveľa podstatnejšie parametre, ktoré rozhodujú o výbere nového vozidla.

Anglickému vedeniu policajného zboru padla do oka práve nová Scala, ktorá ponúka veľké množstvo asistenčných systémov či obrovský batožinový priestor. Scala tak bez problémov odvezie celú policajnú výbavu a sťažovať sa nebudú ani kriminálnici. Tí si budú môcť počas cesty na policajnú stanicu vychutnať kráľovské miesto na nohy vzadu.

Pod kapotou budú mať najvýkonnejšiu benzínovú motorizáciu s výkonom 110 kW. Prepĺňaná 1,5-ka si nepochybne poradí so všetkými bežnými nástrahami a vďaka kompaktným rozmerom jej nebudú robiť problémy ani úzke londýnske uličky. V upchatom hlavnom meste by manévrovanie s McLarenom robilo policajtom nepochybne väčšie problémy. Nehovoriac o tom, že policajné auto musí zvládať aj rozbité cesty a ľahký terén, na ktorý je Scala nepochybne lepšie pripravená ako superšporty.

--KONIEC ČLÁNKU--

VIDEO: Porovnali sme BMW X7 M50d s Daciou Lodgy!

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie