Na najmenší crossover automobilky Škoda už v redakcii netrpezlivo čakáme a nedávno vyšli na povrch oficiálne technické údaje nového modelu. Ako už všetci vieme, nový Kamiq je postavený na základoch hatchbacku Scala a rovnakú majú nielen techniku, ale aj interiér. Napriek tomu sme našli niekoľko rozdielov, ktoré by vás mohli zaujímať.

Slováci sú totiž posadnutí skúmaním batožinového priestoru, konkrétne jeho objemu. V tomto ohľade má Kamiq o niečo menší batožinový priestor ako Scala, a to až o 67 litrov v základnom usporiadaní. V prípade sklopených zadných operadiel je rozdiel vo veľkosti kufra o niečo menej dramatický, maximálny objem batožinového priestoru má Scala väčší už len o 15 litrov.

Škoda Kamiq (2020)

Rozdiely však pokračujú aj pri pohľade na iné parametre. Exteriér nového crossovera je v porovnaní so Scalou o 121 mm kratší, no disponuje zvýšenou svetlou výškou o 3 až 4 cm v závislosti od verzie. Samotná šírka a rázvor sa takmer nezmenila.

Napriek tomu, že Scala aj Kamiq používajú rovnaké pohonné jednotky aj prevodovky, tabuľky uvádzajú rozdiel v dynamike aj v maximálnej rýchlosti. Môže za to najmä a rozdielny tvar karosérie. Kým aerodynamickejšia Scala sa s motorom 1.0 TSI (85 kW) vie rozbehnúť až na 201 km/h a stovku zvládne za 9,8 sekundy, maximálna rýchlosť modelu Kamiq sa zastavila na 194 km/h, pričom o jednu desatinu horšie má byť aj zrýchlenie z 0 na 100 km/h.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie