Aktuality

VIDEO: Škoda Scala prešla losím testom! Aké dostala hodnotenie?

Hlavnou úlohou španielskeho magazínu km77 je skúšať jazdné vlastnosti vozidiel pri rýchlosti 77 km/h. Každé auto u nich povinne absolvuje aj losí test, teda rýchly vyhýbajúci manéver simulujúci krízovú situáciu na ceste. Táto skúška má za úlohu preveriť hlavne stabilitu a správanie podvozka testovaného vozidla.

Tejto previerke sa nevyhla ani nová Škoda Scala disponujúca športovým podvozkom, veľkými 18“ kolesami, motorom 1.5 TSI a DSG prevodovkou. Pri prvom pokuse dokázalo auto bezpečne prejsť testom až v rýchlosti 79 km/h a podľa expertov sa Scala zachovala bezpečne. Miernu kritiku si však odniesla za výrazné úskoky zadnej časti vozidla a citeľné kolísanie karosérie pri náhlej zmene smeru. V jednej chvíli tak striedavo stráca kontakt s vozovkou a zadné koleso dokonca vyletelo do vzduchu. Španieli uvádzajú, že niektorí konkurenti v tomto segmente zvládajú losí test o niečo stabilnejšie.

Pri opakovanej jazde v tejto rýchlosti nezhodila Scala ani jeden kužeľ, stále však predviedla silné kolísanie zadnej časti. Experti napriek tomu hovoria, že udržať vozidlo pod kontrolou bolo jednoduché a jeho správanie označili predvídateľné, a to rovnako aj pri testoch vo vyššej rýchlosti 83 km/h.

Prečítajte si aj:


Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie