Aktuality

Lexus zverejnil svoje predajné čísla: pozrite si predaje jednotlivých modelov

Značka Lexus zverejnila údaje o svojich predajoch v Európe. Nie je prekvapivé, že opäť rástli, pretože automobilka v poslednom období tlačí na marketingovú pílu a do pozornosti verejnosti sa dostala aj vďaka uvedeniu celkom nového crossoveru UX.

Za prvý polrok 2019 značka predala 40 450 kusov automobilov, z toho až 95 percent na hybridný pohon. Jedná sa o medziročný nárast predaja o päť percent. 95-percentný podiel hybridov je ohromné číslo, ak uvážime, že európsky apel na elektrifikáciu stále rastie a Lexus je snáď jedinou automobilkou, ktorá v tomto ohľade dokonale vyhovuje euroúradníkom - aj napriek tomu, že je pôvodom japonská. Na prvom mieste sú však samotní zákazníci, ktorí značke očividne dôverujú.

Na niektorých trhoch Lexus dosiahol priam neuveriteľných úspechov, medziročný nárast predaja napríklad v Taliansku dosiahol mimoriadnych 51 percent! Veľmi dobre sa značne darilo tiež v Nemecku (+33%), Španielsku (+19%), Poľsku (+12%), Francúzsku (+12%) a vo Veľkej Británii, kde sa predalo o osem percent viac Lexusov ako vlani za rovnaké obdobie v roku.

Ukázalo sa, že európsky trh stále baží po nových crossoveroch a malých esúvečkach. Model UX, ktorý je v portfóliu značky úplnou novinkou, dosiahol predaje až 8 532 kusov, zatiaľ čo stálica trhu, model RX, dosiahol predaj 8 382 kusov. To znamená, že UX prekonalo RX aj napriek tomu, že s ním zákazníci doteraz ani len nemohli mať žiadnu predchádzajúcu skúsenosť.

Prečítajte si aj:


Nový Lexus RX prichádza s technológiou BladeScan. Čo to znamená pre vodičov?

Erik Stríž


Najpredávanejším SUV od Lexusu naďalej ostáva model NX, s počtom predaných kusov 11 699 sa jedná o vôbec najlepšie predávaný automobil značky.

Výborne sa darilo tiež limuzíne ES, ktorá zaznamenala až +387-percentný nárast predaja! Nepochybne za predaj 3 012 kusov môže modernizácia limuzíny z konca minulého roka.

Hybridov Lexus s „autonómnym dobíjaním“ sa v prvej polovici roku 2019 predalo 28 006 kusov.

Prečítajte si aj:


Nový Lexus ES príde na Slovensko! Má šancu konkurovať Mercedesu-Benz triedy E?

Oficiálna správa


VIDEOTEST: Lexus UX 250h (2019) hotová oáza pokoja?

Redakcia


Erik Stríž
Erik Stríž je redaktorom magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. V mediálnej oblasti sa pohybuje od roku 2007, okrem konvenčných auto-moto tém sa venuje aj problematike udržateľnej mobility, technológiám a dizajnu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie