Aktuality

Telefón za volantom môžete legálne používať! Stačí urobiť toto:

Držanie telefónu za volantom je z pochopiteľných dôvodov zakázané. Napriek tomu môžete využívať väčšinu funkcií bez toho, aby ste riskovali mastnú pokutu od policajtov. Ak potrebujete aj počas jazdy telefonovať, počúvať hudbu, podcasty alebo len využívať mobilnú navigáciu, funkciu zrkadlenia obrazovky telefónu vám rozhodne odporúčame.

Čo k tomu potrebujete? Ideálne mobilný telefón s operačným systémom Android alebo Apple iOS a vozidlo s dotykovou obrazovkou, ktoré podporuje túto funkciu.

Android Auto:

Aplikácia je na trhu už od roku 2015, na Slovensko oficiálne príde do obchodu Play až v priebehu tohto roka. Nainštalovať si Android Auto však môžete aj manuálne cez aplikačný súbor dostupný na internete. Samotný „apk.“ súbor je voľne dostupný na internete, stačí si ho vyhľadať cez Google. Po stiahnutí stačí aplikáciu v telefóne vyhľadať a nainštalovať.

Apple Carplay:

Táto funkcia je na zariadeniach iPhone nainštalovaná z výroby. Pre aktiváciu stačí povoliť hlasovú asistentku Siri a jej aktiváciu hlasom. Potom už stačí prepojiť mobilný telefón káblom s vašim autom.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

Test Renault ZOE druhej generácie: Najazdili sme viac, ako avizuje výrobca

Renault Zoe sa pred niekoľkými dňami dočkal zásadnej modernizácie. Tretia generácia priniesla nielen evolučne vylepšený zovňajšok, ale aj významne lepší interiér a tiež výkonnejšie akumulátory schopné zabezpečiť dlhší dojazd. My sme nedávno otestovali Zoe v jeho druhej generácii, ktorú budete aj naďalej vidieť v showroomoch a možno aj v bazároch. Stojí za to, aby ste začali zvažovať kúpu?