Aktuality

Facelift Skody Kodiaq je na ceste! Na čo sa môžeme tešiť?

Kodiaq je pre automobilku Škoda dôležitým modelom, v čase predstavenia išlo o vôbec prvé stredne veľké SUV značky, ktoré okamžite zožalo veľký úspech. Konkurencia však nikdy nespí a od roku 2016 sa na scéne objavili nové modely, s ktorými musí škodovka držať krok. Modernizovaná verzia by sa mohla novinárom ukázať v roku 2020, prípadne koncom tohto roka.

Zo skúseností vieme napísať, že automobilka dokáže prekvapiť ráznou zmenou dizajnu (stačí sa pozrieť na Octaviu) a s blížiacou sa modernizáciou predpokladáme priblíženie sa k novým modelom Scala a Kamiq. Dizajnové zmeny sú však na prvých fotografiách takmer nepostrehnuteľné. Kamufláž maskuje v podstate všetky pripravované zmeny. S najväčšou pravdepodobnosťou dostane Kodiaq nové svetlomety z modelu Superb s Matrix funkciou svietenia a dynamickými smerovkami.

V interiéri očakávame lepšie materiály a spracovanie plastových častí, prípadne doplnenie o nové technológie. Špekuluje sa tiež o hybridnom ústrojenstve, ktoré by znížilo spotrebu o viac ako 2 l/100 km.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie