Aktuality

VIDEO: Toto s Ladou Vestou nikdy nerobte! Po gangsterskej otočke zostala na streche.

Vykonanie 180-stupňovej otočky pri cúvaní môže byť zložité a okrem šoférskych zručností si vyžaduje aj správne auto s podvozkom, ktorý zvládne také náhle zmeny smeru a momentu.

Po zhliadnutí videa ruskej polície môžeme s istotou povedať, že Lada Vesta nie je tým správnym autom na vykonanie gangsterskej otočky. Problémom v tomto prípade sú nielen nevhodné technické predpoklady auta ako vyššie položené ťažisko či mäkké pruženie, ale aj neprimeraná rýchlosť policajta, ktorý chcel tento efektný trik vykonať.

Ešte predtým, ako si v diskusii pod článkom začnete robiť srandu z ruského inžinierstva však treba dodať, že Lada Vesta nie je jediným autom, ktoré túto skúšku nezvládlo. Problémy majú aj niektoré zbožňované crossovery a SUV, ktoré končia na streche pravidelne už pri bežných vyhýbacích manévroch. Mnohé moderné autá už preto majú obmedzovač rýchlosti aj na spiatočke, vďaka čomu nemôžete prekročiť rýchlosť pri cúvaní nad 25 km/h.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie