Aktuality

VIDEO: Toto s Ladou Vestou nikdy nerobte! Po gangsterskej otočke zostala na streche.

Vykonanie 180-stupňovej otočky pri cúvaní môže byť zložité a okrem šoférskych zručností si vyžaduje aj správne auto s podvozkom, ktorý zvládne také náhle zmeny smeru a momentu.

Po zhliadnutí videa ruskej polície môžeme s istotou povedať, že Lada Vesta nie je tým správnym autom na vykonanie gangsterskej otočky. Problémom v tomto prípade sú nielen nevhodné technické predpoklady auta ako vyššie položené ťažisko či mäkké pruženie, ale aj neprimeraná rýchlosť policajta, ktorý chcel tento efektný trik vykonať.

Ešte predtým, ako si v diskusii pod článkom začnete robiť srandu z ruského inžinierstva však treba dodať, že Lada Vesta nie je jediným autom, ktoré túto skúšku nezvládlo. Problémy majú aj niektoré zbožňované crossovery a SUV, ktoré končia na streche pravidelne už pri bežných vyhýbacích manévroch. Mnohé moderné autá už preto majú obmedzovač rýchlosti aj na spiatočke, vďaka čomu nemôžete prekročiť rýchlosť pri cúvaní nad 25 km/h.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

Test Renault ZOE druhej generácie: Najazdili sme viac, ako avizuje výrobca

Renault Zoe sa pred niekoľkými dňami dočkal zásadnej modernizácie. Tretia generácia priniesla nielen evolučne vylepšený zovňajšok, ale aj významne lepší interiér a tiež výkonnejšie akumulátory schopné zabezpečiť dlhší dojazd. My sme nedávno otestovali Zoe v jeho druhej generácii, ktorú budete aj naďalej vidieť v showroomoch a možno aj v bazároch. Stojí za to, aby ste začali zvažovať kúpu?