Aktuality

Nové BMW X1 je ešte dominantnejšie, prichádza aj s vylepšenou prevodovkou

BMW X1, najmenšie SUV spomedzi celej rodiny modelov X, sa dočkalo faceliftu. Ten automobilu doprial výraznejší vzhľad, prepracovanejšie detaily, dominantnejší zovňajšok a evolučné vylepšenie techniky.

Súčasná druhá generácia BMW X1 sa veľmi vydarila, o čom svedčia aj výsledky predaja. Jedná sa o svetovo najpredávanejšie BMW modelového radu X, do kariet modelu hrá predovšetkým jeho relatívna cenová dostupnosť, vizuálna príbuznosť s veľkými SUV značky, prepracovaný interiér a, samozrejme, prémiový charakter.

BMW X1 (facelift 2019)

Inovácie sa týkajú predovšetkým estetiky a aj tie sú predovšetkým kozmetické. Z hľadiska techniky sa modernizovala prevodovka, 8-stupňová automatika ZF ponúkne optimalizované sprevodovanie a vylepšený riadiaci softvér. Centrálne multimediálno-komunikačno-informačné rozhranie je stále iDrive 6, ale uhlopriečka hlavného displeja narástla zo 6,5 na 8,8 palca.

Faceliftovaná verzia sa bude predávať vo verzii s pohonom predných a všetkých štyroch kolies (xDrive), takisto v športovo vyladenej verzii M Sport.

Určite by ste nemali prehliadnuť verziu BMW X1 xDrive25e, ktorá je plnohodnotným plug-in hybridom. Z elektrického dojazdu 50 kilometrov a akumulátorov s výťažnosťou 9,7 kWh sa však budú môcť tešiť zatiaľ iba čínski priaznivci značky BMW. Prioritným pohonom je v tejto verzii benzínový motor s objemom 2,0 litra s max. výkonom 92 kW (125 k) a max. krútiacim momentom 220 Nm. Elektrický systém poháňa výlučne zadné kolesá, posiela na ne max. výkon 70 kW (95 k) a max. krútiaci moment krásnych 165 Nm.

Erik Stríž
Erik Stríž je redaktorom magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. V mediálnej oblasti sa pohybuje od roku 2007, okrem konvenčných auto-moto tém sa venuje aj problematike udržateľnej mobility, technológiám a dizajnu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie