Aktuality

Renault sa sťahuje do Číny. Bude tam navrhovať dizajn.

Renault Megane Grandtour INTENS TCe 140 GPF (redakčný test 03/2019, foto: Erik Stríž)

Pred niekoľkými dňami značka Renault informovala novinársku obec, že otvára nové dizajnové centrum v Šanghaji. Zámerom automobilky je ešte viac sa zamerať na mimoeurópske trhy a Čína je prirodzene jedným z tých nazaujímavejších. Stále rastúci potenciál krajiny kupovať nové vozidlá, priaznivo sa vyvíjajúca ekonomika a stále väčší počet dobre zabezpečených obyvateľov robí z Číny priestor mimoriadneho odbytu.

Napríklad v minulom roku bola najväčším odbytiskom automobilov značky Renault práve Čína.

Dizajnové štúdiá značky Renault dnes môžeme nájsť vo Francúzsku, Rumunsku, Brazílii, Indii, vlastné má dokonca aj Južná Kórea. Vytvorenie nového centra v Šanghaji teda nielen rozšíri záber automobilky, predovšetkým ju posilní.

Ako uvádza Renault vo svojej tlačovej správe, šanghajské dizajnové centrum nebude len do počtu. Bude zohrávať kľúčovú úlohu pri návrhu dizajnu automobilov tak, aby vyhovovali aj čínskym zákazníkom, ktorí sú v porovnaní s tými európskymi odlišní. Navrhovať sa tu bude doslova všetko, od exteriéru a interiéru vozidiel, až po ich farebné vyhotovenie, dizajn palubných počítačov a ich systémov.

Zaujímavosťou je, že v oddelení dizajnu značky Renault už dnes pôsobí až 32 rôznych národností, čím Francúzi demonštrujú svoj záujem vyhovieť celému svetu.

Prečítajte si aj:


TEST Renault Megane Grandtour Intens: Na hrane luxusu

ERIK STRÍŽ


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie