Aktuality

Športová Mazda 3 realitou? Konkurovať by mohla Golfu GTI či Civicu Type R

Koncom minulého roka nám Akira Marumoto, prezident automobilky Mazda, naznačil možnosť vytvorenia športovej verzie úplne novej Mazdy 3, o ktorú prejavili mnohí fanúšikovia japonskej značky záujem. Posledné správy hovoria, že definitívne schválenie nového projektu, ktorého výsledkom by mal byť rival pre najhorúcejšie hot-hatche na trhu, má Mazda v pláne už v najbližších mesiacoch.Hlasujte za Miss Drive 2019 a vyhrajte Hyundai i30 Fastback

Podľa britského magazínu Autocar by ostrá verzia nového hatchbacku mala byť oficiálne uvedená v roku 2021. Pod kapotou sa údajne objaví preplňovaná verzia štvorvalca s objemom 2,5 litra, ktorý poznáme napríklad modelov CX-5 a 6 predávaných v USA. Výkon 186 kW (250 koní) a krútiaci moment 310 Nm by mali ostrému hatchbacku stačiť aj v dnešnej dobe. Momentálne nie je známe, či pôjde o predokolku, alebo sa ostrá trojka dočká aj pohonu oboch náprav.

Mazda 3
http://xtomi.blogspot.com/

Otázne tiež je, či by sa japonský hot-hatch predával aj v Európe. Mazda sa totiž v súčasnosti snaží za každú cenu znížiť flotilový priemer emisií predávaných modelov, a preto automobilka uzatvorila partnerstvo s Toyotou, vďaka ktorej sa Mazda vyhne pokutám od Európskej únie za neplnenie prísnejších noriem. Zaradenie akéhokoľvek športového modelu do ponuky by mohlo tieto emisné priemery ešte zhoršiť. Ak sa ostrá verzia Mazdy 3 stane realitou, s najväčšou pravdepodobnosťou sa dostane len na mimoeurópske trhy.

Prečítajte si aj:


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie