Aktuality

Hyundai predstavil revolučný volant s dotykovým displejom! Zvykli by ste si?

Najnovšia štúdia kórejskej automobilky Hyundai ukazuje myšlienku použitia dotykových plôch a displejov aj na volante. Koncept je postavený na súčasnom modeli i30, ktorý okrem dvojramenného volantu s dvojicou displejov dostal aj novú generáciu digitálneho prístrojového štítu a obrazovky infotainmentu. Hyundai chce týmto zdôrazniť, že podobné technológie nie sú v dnešnej dobe vyhradené len pre autá vyšších tried.

Samotný vzhľad nového volantu však musíme subjektívne označiť za nie veľmi vydarený. Cieľom konceptu však nie je prezentovať atraktívny vzhľad, ale funkčné riešenia do budúcnosti. Na miestach, kde sa v súčasnosti nachádzajú tlačidlá, integroval Hyundai dvojicu dotykových displejov. Na nich sa menia zobrazované údaje v závislosti od toho, v akej sekcii infotainmentu sa vodič aktuálne nachádza. Dvojica konfigurovateľných displejov potom zaisťuje haptickú odozvu, aby mal vodič pocit fyzickej interakcie pri dotyku. V produkcii by sme nakoniec očakávali oveľa kompaktnejšie riešenie, ktoré nebude pôsobiť takto výrazne.

Každopádne ide o veľmi zaujímavú myšlienku, ktorá sa do skutočných áut zrejme tak skoro nedostane, v realite najskôr uvidíme len čiastočné prvky štúdie.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie