Aktuality

VIDEO: Dychberúca nehoda! Poľský ťahač v plnej rýchlosti narazil do vozidla v odstavnom pruhu.

Táto hrôzostrašná havária sa odohrala pred niekoľkými týždňami na poľskej diaľnici neďaleko Varšavy. Všetko to začalo vtedy, keď ťahač v plnej rýchlosti a z neznámeho dôvodu skĺzol do pravého odstavného pruhu, v ktorom sa práve vtedy nachádzalo odstavené malé nákladné vozidlo s korbou. Práve na nej sa dvaja chlapíci pokúšali upevniť náklad, rútiaci sa ťahač si všimli až v poslednej sekunde. Tesne pred nárazom stihol jeden z nich zoskočiť z vozidla, ktoré ťahač niekoľko okamihov na to rozmetal na kusy.

Všetci účastníci nehody akoby zázrakom prežili, najviac si to odniesli práve vozidlá. Podľa policajnej správy nebol žiaden z vodičov pod vplyvom alkoholu ani únavy. Za nehodu tak môže kombinácia vysokej rýchlosti a nepozornosti vodiča nákladného vozidla.

Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

POROVNÁVACÍ TEST: Škoda Fabia 1.0 TSI vs. Kia Rio 1.4 D-CVVT

Či chceme, alebo nie, bola to práve prvá generácia Škody Fabia, ktorá posunula kategóriu malých hatchbackov do role rodinných automobilov. Tento posun vyvolal ohlasy na opačnej strane a mnohí konkurenti reagovali. No najväčší záujem na ukrojení podielu majú, samozrejme, kórejské automobilky. Ako obstojí Škoda Fabia 1,0 TSI v porovnaní s Kiou Rio 1,4 D-CVVT?