Aktuality

VIDEO: Suzuki Jimny vs. Mercedes-AMG G63! Kto je silnejší?

Suzuki Jimny je jednoduchý, úprimný a nebojácny offroad za pár korún, o ktorý sa v lese nemusíte báť. A presne to sa nám na ňom páči najviac. Na druhej strane barikády zase stojí etalón a legenda, Mercedes-Benz Triedy G vo verzii AMG G63. Bez väčšej diskusie ide o to najlepšíe, čo si v triede drsných offroadov môžete v súčasnosti zaobstarať.

Podobný názor s nami zdieľa aj britský moderátor Matt Watson, ktorý sa rozhodol zistiť, aké zo spomínaných áut je lepšie v preťahovačke. Na prvý pohľad sa pritom môže zdať, že ide o absurdný test. Veď motor pod kapotou Mercedesu-AMG G63 má objem 4.0 litra, osem valcov a maximálny výkon 577 koní. Malý Jimny si popri nemeckej beštii musí vystačiť len s atmosférickou 1,5-kou s maximálnym výstupom 100 koní. Jeho výhodou je však hmotnosť presahujúca len niečo cez 1,2 tony. Napriek jasnému znevýhodneniu japonského offroadu sa Watson rozhodol pripnúť Suzuki k lanu, ktoré končilo na háku AMG Mercedesu. Ako to dopadlo? Neuveríte, kto s malou pomocou vyhral!

Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

POROVNÁVACÍ TEST: Škoda Fabia 1.0 TSI vs. Kia Rio 1.4 D-CVVT

Či chceme, alebo nie, bola to práve prvá generácia Škody Fabia, ktorá posunula kategóriu malých hatchbackov do role rodinných automobilov. Tento posun vyvolal ohlasy na opačnej strane a mnohí konkurenti reagovali. No najväčší záujem na ukrojení podielu majú, samozrejme, kórejské automobilky. Ako obstojí Škoda Fabia 1,0 TSI v porovnaní s Kiou Rio 1,4 D-CVVT?