Aktuality

Nový Hyundai Tucson N Line: kompletná fotogaléria, video a základné informácie o modeli

Hyundai Tucson N Line sme mali možnosť virtuálne vidieť koncom februára, keď automobilka zverejnila detail radiacej páky automatickej prevodovky so športovým dizajnom a časť prednej masky. Oficiálne fotografie teraz odhaľujú Hyundai Tucson N Line v plnej zbroji, vyzerá výborne a má obrovský potenciál stať sa výborne predávaným modelom.

Hyundai Tucson N Line (2019)

Tucson N Line prichádza po tom, čo sa automobilke s veľkým úspechom podarilo uviesť do predaja model i30 N Line. Ten staval na úspechoch modelu i30 N, avšak v porovnaní s ním sa jeho majitelia mohli tešiť nie z vylepšeného výkonného motora s razantným zvukovým prejavom, ale z estetických doplnkov. Podobný prístup Hyundai zvolil aj pri Tucsone s prívlastkom N Line, lenže tentokrát je N Line obrazom budúceho výkonného športového Tucson N.

Automobil stojí na 19-palcových čiernych diskoch a vo vnútri i v exteriéri ponúka početné športové akcenty a estetické doplnky upozorňujúce na príslušnosť k rodine N Line. Nepochybne najvýraznejšími inováciami vo vzhľade sú LED svetlomety kombinované s čiernou úpravou prednej masky.

Hyundai Tucson N Line (2019)

Tlačová správa v angličtine uvádza, že Hyundai Tucson N Line sa bude dodávať aj ako naftový hybrid. O pohon SUV-čka sa postará svojou spoľahlivosťou známy naftový motor 2.0 CRDi a 1.6 CRDi a 48-voltová elektrická sústava, ktorá umožní znížiť spotrebu paliva a emisie CO2 o 11 percent.

Maximálny výkon verzie 2.0 CRDi mild hybrid je 136 kW (185 k), max. výkon verzie 1.6 CRDi mild hybrid je 100 kW (136 k). Benzínový variant 1.6 T-GDI disponuje max. výkonom 130 kW (177 k).

Tucson N Line je kompletne navrhnutý, vyvinutý i vyrobený v Európe. Na oficiálnych fotografiách sa síce predvádza iba v červenom laku, ale výrobca tvrdí, že bude v ponuke v niekoľkých farebných verziách.

Erik Stríž
Erik Stríž je redaktorom magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. V mediálnej oblasti sa pohybuje od roku 2007, okrem konvenčných auto-moto tém sa venuje aj problematike udržateľnej mobility, technológiám a dizajnu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie