Aktuality

Mitsubishi Engelberg Tourer naživo zo Ženevy

  1. ročník autosalónu v Ženeve spoločnosť Mitsubishi využila okrem premiéry modernizovaného SUV ASX aj na prezentáciu koncepčného automobilu s názvom Engelberg Tourer. Jedná sa o terénne SUV s hybridným pohonom, ktoré sa nebojí náročných ciest. Koncept sa ukázal v strieborno-čiernej farebnej schéme karosérie s tyrkysovými akcentmi, ktoré majú za úlohu zdôrazniť elektrifikovaný pohon vozidla.

Japonský automobil dostal názov podľa mesta Engelberg so štyrmi tisíckami obyvateľov vo Švajčiarsku, lyžiarske stredisko každý rok víta obrovské množstvo turistov.

Pohonný systém automobilka označuje Twin Motor PHEV, jedná sa teda o riešenie známe z Outlander PHEV. Benzínovému motoru so zdvihovým objemom 2,4 litra asistujú dva elektromotory (jeden vpredu a jeden vzadu).

Batérie sú zabudované v podlahe a umožňujú čisto elektrický dojazd na úrovni 70 km. Celkový dojazd vozidla podľa Mitsubishi dosahuje 700 km (benzín+elektrina). Vozidlo je poháňané na všetky štyri kolesá, technológie S-AWC (Super-All Wheel Control) a Active Yaw Control (AYC) sa starajú aj o maximálne efektívne využívanie energie.

Koncept Mitsubishi Engelberg Tourer sa v Ženeve odprezentoval na točiacom sa pódiu, pričom pútal pozornosť pre automatické otváranie a zatváranie strešného boxu s krídlovými dverami. Do tohto boxu výrobca mieni uložiť všetky predmety súvisiace s túrami, lyžovačkami a výletmi do prírody.

Fotografie pre Autoviny.sk pripravil Rudo Banecký.

ERIK STRÍŽ
Erik Stríž je redaktorom magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. V mediálnej oblasti sa pohybuje od roku 2007, okrem konvenčných auto-moto tém sa venuje aj problematike udržateľnej mobility, technológiám a dizajnu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie