Aktuality

Dacia Sandero v nebezpečnom šprinte Top Gearu porazila Bentley i Rolls-Royce

V 26. sérii Top Gear sa na jednu štartovaciu čiaru postavili historické vozidlá Bentley Mulsanne, Rolls-Royce Phantom, Mercedes SEL 600 a aktuálna generácia Dacia Sandero. Neporovnateľné automobily súťažili v rovnakej veľmi nezvyčajnej disciplíne: šprint bez držania volantu. Cieľom bolo zistiť, či je schopnosť udržať priamy smer jazdy v novom lacnom aute lepšia ako v starších luxusných a drahých vozidlách.

Za volant Sandera sa posadil maskovaný vodič Stig, v Mercedese sedel Chris Harris, Matt LeBlanc „riadil“ Bentley a Rory Reid si vzal Rolls-Royce.

Pre mnohých je aj napriek rôznemu veku automobilov prekvapením, že v teste ako jediná obstála práve Dacia a jej hatchback Sandero. Všetky tri ďalšie automobily po niekoľkých metroch vybočili z priameho smeru jazdy a zamierili rovno na trávu.

Pri teste došlo aj k malej nehode, keď sa Rolls-Royce predným nárazníkom šuchol o zadnú časť Bentley, stalo sa to však iba preto, že Rory Reid zámerne nezasahoval do riadenia - rovnako ako jeho ostatní kolegovia. Zatiaľ, čo všetci traja topgearisti chytali panické stavy, Stig so založenými rukami a zošliapnutým pedálom prešiel celou trasou bez akéhokoľvek vychýlenia z priameho smeru jazdy a cieľovú šachovnicu prekonal ako jediný účastník pretekov.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie