Aktuality

Na tento štýlový hatchback už všetci zabudli! Pomôže mu najnovšia modernizácia?

Aj po rokoch môžeme s čistým svedomím napísať, že Giulietta je stále jedným z najkrajších hatchbackov na trhu. Čas sa na nej podpísal len minimálne, v súčasnosti však najviac bojuje s nedostatkom záujemcov, ktorí na tento model v ponuke automobilky už takmer úplne zabudli. Taliani ešte neplánujú hodiť flintu do žita a kompaktnému hatchbacku pripravili omladzovaciu kúru. Čo sú hlavnými lákadlami modernizácie? Všetky motorizácie po novom spĺňajú prísnejšie emisné normy Euro 6d-TEMP, pod kapotou nájdeme benzínový turbomotor 1.4 TBi s výkonom 88 kW a vznetovú 1,6-ku MultiJet s rovnakým výkonom. Vrcholom ponuky bude dvojlitrový turbodiesel s výkonom 125 kW (170 k). Naftové verzie navyše disponujú možnosťou kombinácie s automatickou prevodovkou, benzín si musí vystačiť s manuálom.

Všetky Giulietty budú štandardne disponovať automatickou klimatizáciou, tempomatom, hmlovými svetlometmi či zadnými parkovacími senzormi. Verzia Speciale pridáva červené doplnky exteriéru, tmavé sklá a zväčšené koncovky výfuku. Samozrejmosťou budú aj hliníkové doplnky a kovové pedále. Na volante a hlavici radiacej páky sa objaví príjemná Alcantara. Na vrchole bude stáť verzia Veloce. Tá mení 17-palcové kolesá za osemnástky a v porovnaní so Speciale nebude disponovať červenými, ale žltými doplnkami exteriéru. Do zoznamu športovej výbavy sa dostali žlté brzdové strmene Brembo a dvojitá koncovka výfuku. Najvyšší level Giulietty potom do interiéru pridá ešte viac alcantary, a to v podobe sedadiel, ktoré potešia žltým prešívaním. Počítať tiež môžete s automatickými diaľkovými svetlometmi alebo infotainmentom Uconnect s navigáciou.

Automobil sa oficiálne ukáže na autosalóne v Ženeve.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

Test Renault ZOE druhej generácie: Najazdili sme viac, ako avizuje výrobca

Renault Zoe sa pred niekoľkými dňami dočkal zásadnej modernizácie. Tretia generácia priniesla nielen evolučne vylepšený zovňajšok, ale aj významne lepší interiér a tiež výkonnejšie akumulátory schopné zabezpečiť dlhší dojazd. My sme nedávno otestovali Zoe v jeho druhej generácii, ktorú budete aj naďalej vidieť v showroomoch a možno aj v bazároch. Stojí za to, aby ste začali zvažovať kúpu?