Aktuality

Škoda Scala: Poznáme cenu základnej konfigurácie! Lacná rozhodne nebude:

Škoda Scala - predstavenie

Napriek tomu, že oficiálny cenník slovenský importér ešte nezverejnil, v susedných Čechách už budúci zákazníci vedia, koľko korún si na nový kompaktný model musia našetriť. Vopred je dobré napísať, že porovnávať základnú cenu dosluhujúceho modelu Rapid s novým kompaktom, ktorý chce konkurovať modelom ako je Golf, Astra či Focus, je kvôli odlišnosti tried zbytočné.

Scala má namierené do vyššej ligy a tomu odpovedá aj základná cenníková cena na úrovni 369 900 Kč (14 485 eur). V základe počítajte s litrovým trojvalcom 1.0 TSI s výkonom 70 kW a päťstupňovým manuálom. Z hľadiska komfortu už v dnešnej dobe nemôže chýbať aspoň manuálna klimatizácia, vyhrievané a elektricky sklápateľné spätné zrkadlá či LED svetlomety vpredu aj vzadu. Konkrétnu základnú verziu si však budú môcť zákazníci objednať až v druhom štvrťroku. Po navigáciu, kvalitnejšie čalúnenie alebo Bi-LED svetlomety budú musieť zákazníci zájsť do drahšej výbavy Style.

Prvé kusy nového kompaktného modelu Scala sa dostanú k zákazníkom už v máji, pričom automobilka len v Českej republike evidovala už viac ako 1 000 záväzných objednávok ešte pred zverejnením cien. Predpokladáme, že slovenský cenník sa čoskoro objaví na stránkach výrobcu a s najväčšou pravdepodobnosťou sa bude líšiť len v detailoch.

Prehľad cien: (Ambition/Style)

Motorizácia 1.0 TSI – 15 465 eur/17 618 eur

Motorizácia 1.5 TSI DSG – nie je v ponuke/20 556 eur

Motorizácia 1.6 TDI – 17 031 eur/19 185 eur

Motorizácia 1.6 TDI DSG – nie je v ponuke/20 751 eur

Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

TEST: Peugeot 508 1.6 THP GT - Leví kráľ

Hovorí sa, že medzi odvahou a hlúposťou existuje len veľmi tenká hranica, na ktorej práve teraz balancuje aj automobilka Peugeot. Budeme na nový Peugeot 508 v budúcnosti spomínať ako na záchrancu strednej triedy, alebo sa z neho v tieni obľúbených SUV stane neúspešný prepadák?