Aktuality

Škoda Scala: Poznáme cenu základnej konfigurácie! Lacná rozhodne nebude:

Škoda Scala - predstavenie

Napriek tomu, že oficiálny cenník slovenský importér ešte nezverejnil, v susedných Čechách už budúci zákazníci vedia, koľko korún si na nový kompaktný model musia našetriť. Vopred je dobré napísať, že porovnávať základnú cenu dosluhujúceho modelu Rapid s novým kompaktom, ktorý chce konkurovať modelom ako je Golf, Astra či Focus, je kvôli odlišnosti tried zbytočné.

Scala má namierené do vyššej ligy a tomu odpovedá aj základná cenníková cena na úrovni 369 900 Kč (14 485 eur). V základe počítajte s litrovým trojvalcom 1.0 TSI s výkonom 70 kW a päťstupňovým manuálom. Z hľadiska komfortu už v dnešnej dobe nemôže chýbať aspoň manuálna klimatizácia, vyhrievané a elektricky sklápateľné spätné zrkadlá či LED svetlomety vpredu aj vzadu. Konkrétnu základnú verziu si však budú môcť zákazníci objednať až v druhom štvrťroku. Po navigáciu, kvalitnejšie čalúnenie alebo Bi-LED svetlomety budú musieť zákazníci zájsť do drahšej výbavy Style.

Prvé kusy nového kompaktného modelu Scala sa dostanú k zákazníkom už v máji, pričom automobilka len v Českej republike evidovala už viac ako 1 000 záväzných objednávok ešte pred zverejnením cien. Predpokladáme, že slovenský cenník sa čoskoro objaví na stránkach výrobcu a s najväčšou pravdepodobnosťou sa bude líšiť len v detailoch.

Zdroj: UnitedLife.sk: Škoda Scala video

Prehľad cien: (Ambition/Style)

Motorizácia 1.0 TSI – 15 465 eur/17 618 eur

Motorizácia 1.5 TSI DSG – nie je v ponuke/20 556 eur

Motorizácia 1.6 TDI – 17 031 eur/19 185 eur

Motorizácia 1.6 TDI DSG – nie je v ponuke/20 751 eur

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

Test Renault ZOE druhej generácie: Najazdili sme viac, ako avizuje výrobca

Renault Zoe sa pred niekoľkými dňami dočkal zásadnej modernizácie. Tretia generácia priniesla nielen evolučne vylepšený zovňajšok, ale aj významne lepší interiér a tiež výkonnejšie akumulátory schopné zabezpečiť dlhší dojazd. My sme nedávno otestovali Zoe v jeho druhej generácii, ktorú budete aj naďalej vidieť v showroomoch a možno aj v bazároch. Stojí za to, aby ste začali zvažovať kúpu?